Paliwo o 15 groszy taniej? Jest sposób, żeby to zrobić, jeśli mamy konto w PKO BP lub – od wczoraj – mBanku

Gorące tematy Finanse Moto Zakupy Dołącz do dyskusji (155)
Paliwo o 15 groszy taniej? Jest sposób, żeby to zrobić, jeśli mamy konto w PKO BP lub – od wczoraj – mBanku

Orlen i mBank rozpoczęły ciekawą promocję dla swoich klientów. Posiadacze akcji spółki mogą liczyć na zniżkę na paliwo wynoszącą od 10 do 15 groszy na litrze.

„Orlen w portfelu” to specjalna program dla akcjonariuszy, który został uruchomiony już w listopadzie tego roku. Dotychczas obejmował jedynie akcjonariuszy, którzy posiadali rachunek maklerski w Domu Maklerskim PKO BP i na nim zgromadzone co najmniej 50 akcji spółki. Od wczoraj dołączyli do nich również klienci mBanku.

„Orlen w portfelu” – zasady promocji

Rozpoczęty przez spółkę PKN Orlen program skierowany jest przede wszystkim do inwestorów indywidualnych, którzy w zamian za zainwestowanie w spółkę mają otrzymywać konkretne korzyści.

Uprawieni do korzystania z promocji są inwestorzy posiadający w swoim portfelu pakietu co najmniej 50 sztuk akcji spółki, które utrzymają przez miesiąc na swoim rachunku maklerskim. Promocja odnawia się co miesiąc, jeśli więc inwestor zmniejszy liczbę swoich akcji w kolejnym miesiącu, nie będzie mógł korzystać z programu.

W ramach programu inwestorzy mogą liczyć na dość atrakcyjne zniżki. Przede wszystkim na paliwo zakupione na stacjach oraz rabaty na pozostałe produkty dostępne w ofercie.

Zniżka wynosi 15 groszy na każdym litrze paliwa VERVA oraz 10 groszy na każdym litrze paliwa EFECTA. Klienci uprawnieni są do zakupu w sumie do 300 litrów paliwa. Jak łatwo policzyć program pozwoli na zaoszczędzenie ponad 500 zł rocznie.

Oprócz rabatu na paliwo przewidziane są również bonusy na ofertę pozapaliwową. Wynoszą one 10 proc upustu na produkty dostępne na stacjach.

Program promocyjny i akcja edukacyjna w jednym

Aby dołączyć do akcji, wystarczy złożyć wniosek poprzez stronę banku i poczekać na przesłanie karty rabatowej. Dotyczy to jednak posiadaczy odpowiedniego pakietu akcji. Ci, którzy go nie posiadają, mają właśnie doskonałą okazję do zakupu akcji. Dzisiejszy kurs PKN Orlen kształtuje się na poziomie 108 zł. Sama spółka PKN Orlen zalicza systematyczny wzrosty wartości od 6 miesięcy. Oprócz tego akcjonariuszom Orlenu przysługuje prawo do dywidendy, której stopa wynosi obecnie 3,1 proc. Może więc program Orlenu okaże się świetnym pretekstem do rozpoczęcia przygody z rynkami kapitałowymi. Ten edukacyjny cel przyświecał zresztą spółce już w momencie uruchamiania programu.