Strona internetowa rządu ostrzega, że na Paszport Polsatu nie wjedziemy do Chorwacji

Gorące tematy Na wesoło dołącz do dyskusji (211) 19.07.2020
Strona internetowa rządu ostrzega, że na Paszport Polsatu nie wjedziemy do Chorwacji

Mariusz Lewandowski

Z jednej strony doceniam żart, ale z drugiej – strona internetowa rządu to chyba nie jest miejsce na tego typu dowcipy. Dowiadujemy się z niej, że do Chorwacji nie wjedziemy z Paszportem Polsatu. 

Przedwczoraj na łamach gov.pl opublikowano materiał o treści „Ważna informacja dla turystów”. Rząd – słusznie – postanowił przypomnieć, że Chorwacja będąca niezwykle popularnym celem tegorocznych urlopów Polaków, mieści się poza strefą Schengen. A to oznacza, że w celu przekroczenia granicy tego celu będzie musieli okazać paszport lub dowód osobisty.

Do tego momentu wydawałoby się, że zarówno sam pomysł informowania, jak i jego forma są całkowicie akceptowalne. Publikację ilustruje jednakże obrazek, na którym komuś przyszło do głowy, by wykluczyć Paszport Polsatu.

Paszport Polsatu na stronach rządu

Przypomnijmy – Paszport Polsatu to jedna z najgłośniejszych akcji marketingowych lat 90. Nikt do końca nie wiedział wprawdzie o co w nim chodzi, natomiast ta nieświadomość wzbudzała dodatkową ekscytację. W skrzynkach pocztowych milionów Polaków zaczęła się pojawiać tajemnicza książeczka o poważnie brzmiącej nazwie. Jej przydatność przeminęła bardzo szybko, ale samo określenie weszło do języka popkultury.

Wjazd do Chorwacji możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Obowiązek ten dotyczy nawet najmłodszych podróżnych. Żaden inny dokument, ani zaświadczenie, nie może zastąpić ww. dokumentów podróży. Służby graniczne kontrolują tylko dokumenty podróży czyli dowody osobiste i paszporty. Nie wymagają okazania kart EKUZ

– czytamy na stronie internetowej gov.pl

Ale ponadto widzimy tam taki oto obrazek:

Widok Paszportu Polsatu w tak humorystycznym ujęciu na stronie rządowej wzbudził spore zainteresowanie ze strony internautów. Co ciekawe jednak, na koncie twitterowym wydanie swojego stanowiska w sprawie zapowiedziała też stacja telewizyjna Polsat News. Póki co jednak nie pojawił się żaden komunikat ze strony Polsatu, a strona internetowa stacji sama omawia to niecodzienne zdarzenie w charakterze ciekawostki.