Wkrótce na poczcie zapłacisz kartą

Gorące tematy Zakupy Dołącz do dyskusji (224)
Wkrótce na poczcie zapłacisz kartą

Poczta Polska już niedługo udostępni klientom możliwość płatności kartą.

Założę się, że większość naszych czytelników była choć raz załatwić coś na poczcie. Czy zastanawialiście się, dlaczego Poczta Polska w swoich placówkach nie umożliwia dokonywania płatności kartami? Jeśli mieliście takie dylematy, to spieszę donieść, że już niedługo na poczcie będzie można płacić kartami!

Poczta Polska od dawna już nie oferuje jedynie sprzedaży znaczków, kopert, przyjmowania przesyłek poleconych i paczek. Prócz usług związanych z przekazami pieniężnymi, obsługą płatności rachunków, itp. oferują usługi bankowe, poza jedną – płatnościami dokonywanymi kartą. Czy ktoś widział na poczcie bankomat? Nie ma ich i już!

Niejednokrotnie stojąc w kolejce, zazwyczaj długiej, do jedynego czynnego okienka, mimo że w placówce było co najmniej kilku pracowników, chciałem nawet kupić kilka produktów, które tam były wystawione. A były to silikonowe gadżety do kuchni, znicze, czekolady, zabawki dla dzieci, gazety, lokalne breloczki, odblaski na rower, plecak, wózek, i masa innych dupereli.

Niestety nie dokonałem zakupu, gdyż nie miałem wystarczającej ilości gotówki, a płatności kartą Poczta Polska nie przyjmuje. Mając takie podejście, podobnie jak niegdyś sieć dyskontów Biedronka, ograniczali ilość sprzedanych towarów, a także swoje zarobki. Zarządzający Biedronką poszli po rozum do głowy i zmienili politykę gotówki i założę się, że dochody im gigantycznie wzrosły.

Poczta Polska, a konkretnie jej włodarze, także przekalkulowali to i owo, i jak podaje serwis Bankier.pl, podpisali umowę na dzierżawę terminali do płatności cyfrowych i obsługę tych płatności z PKO BP i eService. Na początku będzie w nie wyposażonych jedynie 200 placówek – program pilotowy, ale później mają je mieć już 4700 placówek w całej Polsce.

W przypadku problemów z pocztą, naruszeniem korespondencji, rozliczaniem płatności, a także we wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.