Chcesz się wcielić w księżniczkę Disneya, Jacka Sparrowa lub bohatera Marvela? Czeka na ciebie praca w… Disneylandzie

Na wesoło Praca dołącz do dyskusji (6) 09.01.2020
Chcesz się wcielić w księżniczkę Disneya, Jacka Sparrowa lub bohatera Marvela? Czeka na ciebie praca w… Disneylandzie

Edyta Wara-Wąsowska

Niektórzy w dzieciństwie marzyli, by być księżniczką lub księciem Disneya. Inni – by być suberbohaterami z uniwersum Marvela. Teraz i jedni, i drudzy mają możliwość spełnienia swoich dziecięcych pragnień. W Disneylandzie czeka na nich praca marzeń, chociaż muszą też liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami. 

Księżniczka Disneya, superbohater Marvela. Praca w Disneylandzie czeka

Praca w Disneylandzie już sama w sobie może być dla niektórych pracą marzeń. Oferta paryskiego parku może jednak być teraz jeszcze bardziej interesująca, ponieważ jak donosi portal Fly4free.pl Disneyland poszukuje pracowników, którzy wcielą się w postacie Disneya lub Marvela.

Idealny kandydat powinien przede wszystkim… czuć ekscytację na myśl o wcieleniu się w daną postać. Przyda się również duża dawka entuzjazmu i niespożyte pokłady energii.

Jeśli chodzi o wymogi formalne, kandydat musi mieć ukończone 18 lat i płynnie komunikować się w języku angielskim lub francuskim. To jednak nie wszystko – konieczny jest również odpowiedni wzrost. Akurat ten wymóg nie powinien być jednak trudny do spełnienia – kandydaci muszą mierzyć między od 137 do 193 cm.

Niestety, dalsze wymogi są już znacznie bardziej restrykcyjne. Kandydaci muszą umieć tańczyć. To również może jednak nie wystarczyć, ponieważ Disneyland nie ukrywa, że role będą rozdzielane także na podstawie rysów twarzy i wyglądu kandydata. Z tego względu osoby starające się o pracę w Disneylandzie nie będą mogli starać się o konkretną rolę. To komisja zadecyduje, w jakiej sprawdzą się najlepiej (jeśli zostaną przyjęci). Kandydaci powinni też pamiętać, że o jedną rolę często starają się setki innych osób – konkurencja jest zatem bardzo mocna.

O pracę może starać się każdy, kto spełnia podane wymogi i może podjąć legalną pracę we Francji. Osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji i zostaną zaakceptowane przez komisję, podpiszą kontrakt na co najmniej cztery miesiące. Może się jednak zdarzyć tak, że na rozpoczęcie pracy będą musieli zaczekać nawet pół roku.

Praca w Disneylandzie to również… wyrzeczenia

Osoby, które chcą starać się o pracę w Disneylandzie powinny mieć jednak również świadomość, że odgrywanie roli nawet najukochańszej postaci może wiązać się z wielkim wysiłkiem i sporymi wyrzeczeniami. Kontrakt zawiera wiele obostrzeń, na które kandydat chętny do podjęcia pracy musi się zgodzić. Okazuje się na przykład, że nie może zdradzać swojemu otoczeniu, w jakiej roli występuje – przez cały czas trwania kontraktu. Dodatkowo w przypadku niektórych ról osoby je odgrywające nie mogą w ogóle się odzywać podczas pracy – co wynika oczywiście z cech danej postaci. Po parku natomiast przemieszczają się głównie… tunelami, bo muszą trzymać się swojej strefy.

Jeśli jednak ktoś jest gotowy na takie warunki pracy, może udać się na casting. Pierwszy odbędzie się już 15 stycznia w Paryżu, ostatni – 29 lutego w Madrycie.