Nie daj się nabrać internetowym oszustom oferującym prawo jazdy bez egzaminu

Gorące tematy Moto Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji (4)
Nie daj się nabrać internetowym oszustom oferującym prawo jazdy bez egzaminu

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ostrzega przed oszustami, którzy oferują w internecie prawo jazdy bez egzaminu.

Egzaminy na prawo jazdy są trudne. Masa pytań, dla wielu często nielogiczne odpowiedzi, a także stresująca jazda wieńcząca całość sprawiają, że nie każdemu udaje się zaliczyć pozytywnie ten sprawdzian. 12 stycznia 2016 roku Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wystosowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy oferują w internecie prawo jazdy bez egzaminu.

Niejedna osoba, która do egzaminu na prawo jazdy podchodziła kilkakrotnie bez pozytywnego rezultatu, m po prostu dość stresów i kosztów związanych z doszkalaniem i opłatami za egzaminy i ucieka się do innych form zdobycia upragnionego „prawka”. Pisałem 11 miesięcy temu o kombinatorach oferujących zdawanie prawa jazdy w krajach afrykańskich.

Prawo jazdy bez egzaminu? Nie da się na skróty

Do całości problemów doszła jeszcze zmiana w prawie, która pozwoliła na zatrzymanie w ubiegłym roku kilkudziesięciu tysiącom osób prawa jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu, a także osobom, które przekraczały dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jednym słowem dramat. Coraz więcej osób chce i potrzebuje zdać egzamin na prawo jazdy, egzaminy stają się coraz trudniejsze, a przepisy bardziej restrykcyjne.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że są osoby, które oferują za odpowiednią opłatą uzyskanie prawa jazdy bez konieczności stresowania się na egzaminach. Wystarczy wnieść odpowiednio wysoką opłatę, aby uzyskać prawo jazdy i to nie tylko nielegalne, ale takie, które będzie figurowało w odpowiednich bazach danych. Nieuczciwi urzędnicy zawsze się trafiali. Dostęp do nich był utrudniony i oferowali swoje usługi głównie z polecenia kogoś znajomego.

W dobie internetowej wolności kombinatorzy pojawili się także w internecie. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ostrzega przed oszustami, którzy oferują w internecie prawo jazdy bez egzaminu. Są ogłoszenia, a nawet strony internetowe „firm”, które zachwalają usługi załatwienie prawa jazdy z wpisem do ewidencji. Wystarczy podać swoje pełne dane osobowe potrzebne do wystawienia dokumentu i przelać odpowiednią sumę pieniędzy na podane konto.

Naiwni korzystają z takiej opcji i tracą więcej, niż się spodziewają. Chodzi nie tylko o pieniądze, których pewnie już nigdy nie zobaczą, ale też przekazują zupełnie obcym sobie osobom pełne dane osobowe! Oszuści mogą je wykorzystać w dowolny sposób, choćby do wyłudzenia kredytów, albo innych przestępstw.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że zamykane są już strony tego typu oszustów, a sprawy kierowane są do organów ścigania. Pamiętajcie, że droga na skróty może prowadzić niekoniecznie tam, gdzie chcecie dojść.

Jeśli masz problemy lub wątpliwości związane z działaniem naciągaczy, oszustów, a także nieuczciwych egzaminatorów i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, to z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com