Uważaj na (niektóre) precelki Lajkonik! Najlepsza przekąska do piwa może wywołać obrażenia u człowieka. Dlaczego?

Zakupy Zdrowie Dołącz do dyskusji (10)
Uważaj na (niektóre) precelki Lajkonik! Najlepsza przekąska do piwa może wywołać obrażenia u człowieka. Dlaczego?

W najbliższych dniach z niektórych sklepów mogą zniknąć znane i uwielbiane precelki Lajkonik. Na szczęście – uspokajamy – nie jest to żadna zmasowana akcja wycofywania produktu z rynku. Jak się okazuje, pewna partia precelków może spowodować obrażenia. Precelki Lajkonik wycofane z rynku, ale tylko w niewielkiej ilości.

Precelki Lajkonik wycofane z rynku?

Jak informuje nas Główny Inspektorat Sanitarny, pewna partia wspomnianego produktu może okazać się niezwykle groźną dla konsumenta. Wszystko przez potencjalne zanieczyszczenie kawałkiem, bądź kawałkami metalu. Spożycie produktu „Precelki Chrupkie” o wadze 130 g, numerze partii S 83713 i oznaczonego datą minimalnej trwałości 2019-05-10 może poskutkować obrażeniami, właśnie ze względu na wspomniane zanieczyszczenie.

GIS zaznacza, że firma Lajkonik zachowuje się odpowiednio, produkt jest wycofywany, a producent ma ciągły kontakt z konsumentami w zakresie pytań i zwrotów. Informacja o wycofanej partii również widnieje na stronie głównej producenta. Firma odpowiednio poinformowała organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o sprawie i podjętych działaniach w celu ochrony zdrowia konsumentów.

Produkt niebezpieczny?

Jeżeli jesteś szczęśliwcem i posiadasz przedmiotowy produkt, to producent tłumaczy co należy zrobić. Opisywaną przez nas paczkę precelków należy zwrócić do sklepu, w którym je zakupiono. Oczywiście każdy kto produkt zwróci otrzyma zwrot gotówki. Jest to jak najbardziej oczywista procedura.

Trzeba zaznaczyć, że opisywania sytuacja dotyczy jedynie konkretnej partii produktu o konkretnej gramaturze. Nie mają się również czego obawiać miłośnicy rewersów, talarków, paluszków, czy jakichkolwiek innych „Lajkoników”.

W przypadku produkcji na tak masową skalę – w szczególności z użyciem różnorakich maszyn – awarie, czy zanieczyszczenia po prostu mają miejsce. W większości przypadków wycofania produktu najprawdopodobniej nie występuje realne zagrożenie, jednak w wypadku chociażby podejrzenia, że coś jest nie tak, niektórzy producenci prewencyjnie wycofują partię produktu z obrotu. Jest to działanie jak najbardziej odpowiednie i godne pochwały, gdyż zdrowie i życie konsumentów powinno stać na czele wartości producentów wszelakich dóbr.

Bardzo pozytywnym jest również fakt, iż producenci coraz rzadziej zatajają nieprawidłowości, a informacje o nich udostępniane są klientom w jak najbardziej przystępnej formie.