Primark zmierza do Polski. Znana sieć sklepów ma negocjować lokalizacje pierwszych sklepów nad Wisłą

Zakupy Dołącz do dyskusji (290)
Primark zmierza do Polski. Znana sieć sklepów ma negocjować lokalizacje pierwszych sklepów nad Wisłą

Szykuje się niebywała gratka dla wszystkich miłośników zakupów, mody oraz łowców promocji. Irlandzka marka odzieżowa Primark wkrótce wkroczy do Polski. Trwają rozmowy dotyczące lokalizacji sklepów.

Primark to marka odzieżowa i sieć sklepów znana z bardzo niskich cen oraz częstych promocji, które do sklepów przyciągają istne tłumy. Mimo tego, że w Polsce na próżno szukać produktów tej marki, jest ona bardzo dobrze znana. W końcu Wielką Brytanię oraz Irlandię można z przymrużeniem oka nazwać województwem brytyjskim. Spora grupa fanów produktów Primarka na własną rękę robi zakupy w zachodnich sklepach, a następnie wysyła je do kraju. Primark to trochę takie odzieżowe Xiaomi, które ma ogromną rzeszę fanów pomimo tego, że oficjalnie w naszym kraju nie istnieje.

To jednak ma się zmienić całkiem szybko. Puls Biznesu donosi, że Primark negocjuje lokalizacje pierwszych sklepów nad Wisłą. Mówi się o czterech potencjalnych miejscach, przede wszystkim w Warszawie oraz w Krakowie. Szczegóły nie są znane, a sama sieć milczy na temat tych doniesień. To również może być pewnego rodzaju wskazówką. Informacje mówiące o tym, że Primark ma wejść do Polski, pojawiają się nie po raz pierwszy. Za każdym razem jednak sieć szybko dementowała te plotki. Tym razem jednak jest inaczej.

Primark w Polsce to rękawica rzucona H&M oraz rodzimemu LPP

Primark jest obecny w 11 krajach, gdzie łącznie prowadzi około 350 sklepów. Blisko połowa z nich w samej Wielkiej Brytanii. Poza tym sklepy tej sieci można znaleźć w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Francji czy Belgii. Z tego powodu jest obowiązkowym punktem niemal każdego zagranicznego wyjazdu każdego miłośnika mody. Sieć jest znana z atrakcyjnych cen oraz bardzo bogatego asortymentu. W internecie z łatwością można odnaleźć zdjęcia i filmy, które pokazują tłumy na organizowanych przez sklepy promocjach. Bywa i tak, że ilość klientów jest tak duża, że ruchem w sklepie muszą kierować ochroniarze.

Kiedy można zwrócić zakupione ubranie? Jak podchodzą do tego Zalando, Bonprix, H&M, DStreet i inni?

Aż strach pomyśleć co będzie się działo podczas takich ewentualnych promocji w naszym kraju. Wystarczy sobie przypomnieć obrazki z promocji w Lidlu, podczas której można było tanio kupić torebki znanej marki. Niezależnie od tego, debiut Primarka w naszym kraju to mocne wyzwanie rzucone graczom obecnym na polskim rynku.