Nadzwyczajna Kasta przyznała rację Ziemkiewiczowi. Pudelek musi zapłacić 10 tysięcy złotych

Gorące tematy Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji (203)
Nadzwyczajna Kasta przyznała rację Ziemkiewiczowi. Pudelek musi zapłacić 10 tysięcy złotych

Rafał Ziemkiewicz. Pisarz, publicysta, nowoczesny endek. Jeden z bardziej znanych i równie kontrowersyjnych prawicowych komentatorów polskiej rzeczywistości. Kilka miesięcy temu pozwał portal Pudelek za naruszenie jego dóbr osobistych w kilku artykułach, które komentowały wpisy Ziemkiewicza na twitterze. Werdykt? Członkowie nadzwyczajnej kasty przyznały publicyście rację.

Rafał Ziemkiewicz umie wywoływać kontrowersje. Z tego powodu bardzo często głośno o nim w mediach, najczęściej za sprawą swoich wpisów na twitterze. Od czasu do czasu gruchnie czymś tak mocnym, że komentatorzy reagują jak wilkołaki na księżyc w pełni. Wszyscy pamiętacie zapewne ten wpis

albo ten, który jest jednak nieco starszy.

Oba wywołały istną lawinę, która jednak idealnie wpasowała się w styl dyskusji uprawianej w naszym kraju. Do chóru komentujących, a w zasadzie krytykujących przyłączył się również znany każdemu serwis Pudelek, należący do Wirtualnej Polski. W swoim unikalnym stylu redaktorzy tego serwisu sugerowali, że publicysta w ten sposób przyznaje się do gwałtów.

screen tekstu z Pudelek.pl

Nadzwyczajna Kasta spotkała się na espresso, a jednocześnie postanowiła obradować nad sprawą publicysty

Ziemkiewicz uznał, że ten, jak i pozostałe teksty na jego temat, opublikowane na portalu naruszają jego dobra osobiste. Domagał się 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz przeprosin umieszczonych na głównej stronie. Uzasadniał to tym, że za pomocą takich materiałów, wydawca serwisu konsekwentnie buduje jego obraz jako potwora, seksisty czy gwałciciela. Obraz tak daleki od prawdy, jak to tylko możliwe, wobec czego skorzystał z prawa, które gwarantuje mu komunistyczna konstytucja. Mówię tu oczywiście o prawie do (tfu!) sądu.

Zbieranina Kilku Kolesi z okręgu warszawskiego po raz kolejny udowodniła, że stoi ponad prawem… i przyznała rację publicyście. W swojej opinii zasugerowała pudelkowi zapłatę 10 tysięcy złotych oraz umieszczenie przeprosin na stronie głównej portalu.

Nie zazdroszczę publicyście pozycji, w jakiej się znalazł. Z jednej strony Nadzwyczajną Kastę trzeba przecież odsunąć od koryta i pokazać gdzie jest jej miejsce,  ale z drugiej strony taki psikus. Darmo to nawet ocet słodki, więc nie ma co się krzywić, tylko trzeba korzystać. O tej korzystnej opinii na swoją rzecz szybko poinformował za pośrednictwem twittera.

Po czym zapowiedział, że nie będzie litości dla każdego, kto będzie sugerował „gwałcenie kobiet”.

Opinia jest nieprawomocna, a przedstawiciele wydawcy serwisu Pudelek już zapowiedzieli w sprawie apelację.

Panie Rafale, nie mamy dla Pana dobrych wieści. Proszę pamiętać, że Prezydentowi przysługuje niczym nieograniczone prawo łaski i w każdej chwili może uwolnić wymiar sprawiedliwości od tej sprawy. Ponadto nie przywiązywałbym się do tego wyroku tak bardzo. W końcu wyrok to tylko opinia kilku kolesi, w dodatku wydana przez osoby, które nadal nie rozliczyły się ze swoich zbrodni w poprzednim systemie. Naprawdę chciałby Pan powoływać się na ten świstek papieru, wydany przez kastę magów w trakcie swojej wojny z władzą?

Niech słowa Prezydenta RP posłużą za komentarz.