Rewolucyjna oferta dla kredytobiorców. Można odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojej pożyczki

Finanse Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Rewolucyjna oferta dla kredytobiorców. Można odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojej pożyczki

Sankcja kredytu darmowego to nadal niezbyt popularne pojęcie, a jej zastosowanie może zagwarantować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych dla osób, które zaciągnęły pożyczki. Firma Helpfind przygotowała ofertę, której nie ma nikt inny na rynku.

Sankcja kredytu darmowego – co to jest i jak może pomóc kredytobiorcom?

Pojęcie sankcji kredytu darmowego jest wciąż nowe i nieznane dla klientów polskich banków, którzy nie mają świadomości o jednym ze swoich praw w trakcie trwania umowy o pożyczkę. Chroni ich przede wszystkim Ustawa o kredycie konsumenckim.

To właśnie z niej wynika sankcja kredytu darmowego. Jeśli klient banku udowodni, że w jego umowie znalazły się rażące i znaczące uchybienia lub celowe wprowadzanie w błąd skutkujące zawyżeniem kwoty do zapłaty, ma prawo do ubiegania się o unieważnienie kredytu i spłatę wyłącznie kapitału początkowego.

Jeśli wniosek zostanie odpowiednio uargumentowany, wówczas kredytobiorca otrzyma bardzo znaczący zwrot zapłaconych odsetek. Oznacza to, że jego obowiązkiem jest spłacenie jedynie pożyczonego kapitału początkowego. Jeśli kredyt jest jeszcze w trakcie spłacania, wówczas skutkuje to również zmniejszeniem raty kredytu.

Szkodliwe mity o sankcji kredytu darmowego

Przedstawiciele banków dbają o to, żeby o sankcji kredytu darmowego mówiło się jak najmniej.

Wokół pojęcia powstało kilka szkodliwych mitów, które skutecznie zniechęcają niezdecydowanych klientów banków, którzy mogliby walczyć o swoje prawa.

Warto wiedzieć, że kredytobiorcy składający wniosek o zastosowanie sankcji kredytu darmowego nie zostaną wpisani na “czarną listę” banków, co w przyszłości skutkowałoby zaproponowaniem gorszych warunków przy korzystaniu z usług banku. Nie wpływa to także na dostępność dla nich innych produktów oferowanych przez banki.

Po drugie, złożenie wniosku o zastosowanie sankcji kredytu darmowego nie może skutkować pogorszeniem warunków wcześniej zawartej umowy kredytowej. Klienta banku nie mogą czekać nieprzyjemności z tego powodu.

Darmowy kredyt – bajka czy spełnienie marzeń?

Na hasło darmowy kredyt wielu czytelnikom zapali się lampka ostrzegawcza. Przecież taki termin brzmi dokładnie tak, jak oszustwo i próba wyłudzenia danych i pieniędzy.

Prawda jest jednak miłym zaskoczeniem dla klienta banku.

Darmowy kredyt jest możliwy!

Używając takiego pojęcia chodzi o brak kosztów prowadzenia kredytu. Nie oznacza wcale, że dzięki sankcji kredytu darmowego zaciągnięta pożyczka stanie się historią i nie trzeba będzie jej spłacić.

Oszczędność kredytobiorcy polega na braku konieczności spłaty odsetek oraz kosztów obsługi kredytu. Do spłacenia pozostanie jedynie pożyczony kapitał.

Jeśli kredyt jest już zamknięty, wówczas bank jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy.

O tym terminie musisz pamiętać, czyli co trzeba zrobić, żeby zastosować sankcję kredytu darmowego?

Jeśli zastanawiasz się, czy jako kredytobiorca masz szansę na skorzystanie z tej furtki – poznaj warunki, które należy spełnić, aby rozpocząć starania o zastosowanie sankcji.

Przede wszystkim – aby ubiegać się o zastosowanie sankcji kredytu darmowego w umowie od banku muszą znaleźć się zapisy, które szkodzą interesom kredytobiorcy bądź wprowadzają go w błąd. Tylko w takich przypadkach można sprawdzać, że kredyt spełnia kolejne kryteria.

Atrakcyjna z finansowego punktu widzenia wizja zastosowania sankcji kredytu darmowego nie jest opcją bezterminową. Należy ściśle pilnować terminów, bo w innym przypadku szansa może przepaść.

Istotny jest termin zawarcia umowy z bankiem. Na mocy Ustawy o kredycie konsumenckim zapisem o sankcji kredytu darmowego są chronione osoby, które wzięły kredyt nie wcześniej niż 18 grudnia 2011 roku.

Jeśli umowa kredytowa obowiązuje i nadal jest spłacana przez kredytobiorcę – nie ma wątpliwości, że kredyt może kwalifikować się do sankcji. Inaczej jest w przypadku już zamkniętych kredytów. W tym przypadku trzeba się spieszyć – na zastosowanie sankcji kredytu darmowego jest rok od zapłacenia ostatniej raty pożyczki.

Ponadto o sankcji kredytu darmowego mowa jedynie w przypadku kredytu konsumenckiego. Oznacza to, że nie może być większy niż 255 550 złotych oraz nie może zawierać obciążeń hipotecznych.

Należy pamiętać, że każdy bank stosuje inne zapisy przy przyznawaniu kredytów gotówkowych, stąd przed złożeniem wniosku o zastosowanie sankcji kredytu darmowego kluczowe jest szczegółowe przejrzenie umowy pod kątem szkodliwych zapisów. Na rynku znajdują się firmy, które przeprowadzą bezpłatną analizę umowy i wydadzą rekomendację, czy warto rozpocząć proces sądowy z bankiem.

Fachowcy czekają, żeby bezpłatnie pomóc

Nie masz doświadczenia w walce z bankami, albo zdajesz sobie sprawę, że rywalizację na interpretację przepisów i kruczków prawnych lepiej zostawić specjalistom? Z pomocą przychodzi Helpfind, firma gotowa pomóc w uzyskaniu pieniędzy za Twój kredyt gotówkowy.

Po wypełnieniu krótkiego formularza na stronie, upewnieniu się, że Twoja umowa kwalifikuje się do zawarcia umowy, konsultant przeanalizuje nadesłane dokumenty i powie, na jaką kwotę możesz liczyć za swój kredyt.

Oczywiście, możesz działać w pojedynkę. Analizować umowę, szukać najpopularniejszych błędów, liczyć, że samodzielnie znajdziesz pomyłkę banku, jednak i w tym przypadku nie obędzie się bez pomocy radcy prawnego lub adwokata.

Wtedy musimy liczyć się ze sporymi kosztami, bo sprawy o zastosowanie sankcji kredytu darmowego trwają bardzo długo i będą się ciągnąć latami. Koszty, jakie w takim przypadku musisz ponieść to wypłata dla kancelarii niezależnie od rezultatu rozprawy.

Jeśli zdecydujesz się na wspólne działania z Helpfind, pieniądze otrzymasz w ciągu kilku dni roboczych i ominiesz uciążliwe czekanie na sprawy sądowe i przede wszystkim nie będziesz przejmować się wynikiem rozprawy. To firma bierze na siebie całe ryzyko procesowe. Po otrzymaniu przelewu nie przejmujesz się mogącym trwać długie lata procesem.

Rewolucyjna oferta

Co wyróżnia ofertę Helpfind od pozostałych firm znajdujących się na rynku?

Przede wszystkim czas działania. Jeśli powierzysz swój kredyt firmie i podpiszesz umowę, Twój udział w sprawie się kończy.

W ciągu kilku dni roboczych otrzymasz cały przelew na kwotę, jaką ustalono z firmą. Nie przejmujesz się wyrokiem, długością sprawy i jej kosztami. To wszystko pozostaje po stronie firmy, której zarobek jest uzasadniony od skuteczności na sali sądowej.

Wygrana sprawa to możliwość otrzymania drugiego przelewu. Jeśli pozew dotyczy spłaconego już zobowiązania, wówczas po wygranej na konto trafią także nadpłacone odsetki.

Jeśli liczysz na szybki przelew i krótki czas oczekiwania na rozwiązanie sprawy, nie ma na rynku lepszej oferty niż ta, którą proponuje Helpfind.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Żeby zacząć ubieganie się zastosowanie sankcji kredytu darmowego należy przygotować kilka dokumentów.

Przede wszystkim umowę kredytową, której sprawdzenie jest kluczowe. Potrzebny będzie także harmonogram spłaty, który został do niej dołączony. Ważne, żeby na dokumencie otrzymanym od banku było wyraźnie zaznaczone, jak spłacany był kapitał, a jak odsetki.

W przypadku zamkniętego już zobowiązania potrzebny będzie dokument potwierdzający spłatę bądź raport BIK.

Jeśli nie masz pod ręką swojej umowy, udaj się do banku lub napisz wiadomość o mailowe przesłanie dokumentu. Uzbrój się w cierpliwość, bo instytucja finansowa prawdopodobnie będzie starała się opóźnić wydanie duplikatu, wiedząc do czego może służyć.

Możesz tylko zyskać

Dzięki bezpłatnej analizie w serwisie Helpfind możesz skorzystać z niezwykle atrakcyjnej oferty.

Zgłaszając się do firmy nic nie ryzykujesz – wysyłasz dokumenty, a firma sprawdza, ile pieniędzy może trafić na Twoje konto w ciągu kilku dni roboczych.

Omijasz wizyty na sali sądowej, koszt opłacenia adwokata i zyskujesz bezcenny czas.