Ten rok pokazał, że smartfon jest w naszym życiu coraz bardziej niezbędny. Może warto więc na święta zainwestować właśnie w niego?

Lokowanie produktu Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (2)
Ten rok pokazał, że smartfon jest w naszym życiu coraz bardziej niezbędny. Może warto więc na święta zainwestować właśnie w niego?

Smartfon na święta? Jest to jakiś pomysł. Szczególnie, że wielu z nas przez ostatnie miesiące mocno przywiązało się do swoich urządzeń. I trudno się dziwić – ciężki czas, w jakim się znaleźliśmy, sprawił że odkryliśmy wiele korzyści związanych z nowoczesnymi technologiami. Jeśli więc szukamy prezentu na święta dla siebie albo dla bliskiego, to może warto pomyśleć o nowym urządzeniu albo znacznie szybszym dostępie do sieci.

Smartfon na święta

Czy przejście na superszybki internet to dobry pomysł na prezent gwiazdkowy? To pytanie jeszcze kiedyś mogłaby zadać sobie dwójka bohaterów futurystycznego filmu. Ale dziś faktycznie stoimy u progu technologicznej rewolucji, podczas której prędkość połączenia bywa cenniejsza od pieniądza. Dlatego szukając gwiazdkowego prezentu warto zastanowić się czy dobrym pomysłem nie są czasem dwa magiczne znaki: 5G. W okresie świąt Bożego Narodzenia sieci komórkowe przygotowują mnóstwo promocji, a jednym z tegorocznych hitów będzie z pewnością propozycja przeniesienia się w świat superszybkiego internetu. 5G od Plusa to w tej chwili najszybsza tego typu sieć w Polsce, która swoim zasięgiem obejmuje ponad 5,2 miliona osób. W 2021 w jej zasięgu znajdzie się 11 mln osób z ponad 150 miejscowości. Zasięg 5G w Plusie można sprawdzić na stronie: www.plus.pl/mapa-zasiegu.

Gwiazdkowe promocje operatora obejmują abonament telefoniczny, internetowy oraz ofertę na kartę. Założenie jest takie, że każda osoba, która skorzysta z bożonarodzeniowej oferty, będzie mogła poznać możliwości sieci 5G. Dla przykładu – najtańszy abonament telefoniczny, wynoszący 30 złotych miesięcznie, daje co miesiąc 2 gigabajty najszybszego internetu w Polsce, a najwyższy za 75 zł aż 72 gigabajty. Limit rośnie wraz ze zwiększającą się kwotą miesięcznego abonamentu. Co ważne – opcja Plus Abonament to propozycja rodzinna, bo w każdym momencie można do niej dodawać kolejne karty nawet za połowę ceny. Użytkownicy oferty na kartę, którzy także obecnie mogą korzystać z sieci 5G w gwiazdkowej promocji otrzymują 120 GB za jedyne 15 zł. Opłata pobierana jest jednorazowo przy aktywacji, a transfer danych przyznawany jest przez 3 miesiące po 40 GB na 30 dni.

Przed nami 2021 rok. Rok, w trakcie którego niemal na pewno dojdzie do przełomu i wreszcie będziemy mogli zacząć swobodnie podróżować. Dlatego szczególnie mocno przyda nam się do takich sytuacji odpowiednio szybki, ale też stabilny internet. Stąd dobrze pomyśleć już teraz o gwiazdkowym prezencie dla najbliższej osoby, który nawet jeśli na samym początku nie będzie aż tak namacalny, to przyniesie wymierne korzyści w kolejnych miesiącach. W przypadku abonamentu z internetem mobilnym w Plusie, oprócz dostępu do najszybszej 5G operator podwaja również pakiet gigabajtów przez cały okres trwania umowy począwszy od abonamentu w wysokości 40 zł miesięcznie. A zatem w cenie 40 zł zamiast 45 GB dostaniemy 90 GB, za 50 zł miesięcznie będzie to już 120 GB (wcześniej 60 GB), a w przypadku najbogatszego abonamentu za 70 zł z darmowym serwisem muzycznym TIDAL mamy do wykorzystania aż 200 GB (zamiast 100 GB). Ceny uwzględniają 10 zł rabatu za e-fakturę.

Telefon w kieszeni, gotówka… też

Jeśli jednak myślimy o tym, żeby obdarować kogoś czymś więcej niż tylko superszybkim internetem, to niezłym pomysłem wydaje się być kupienie smartfona z opcją cashback. Robiąc taki zakup na wybrane modele smartfonów w sieci Plus otrzymujemy – w zależności od modelu – zwrot w wysokości 200 lub 400 złotych, które „przekaże” nam z powrotem bankomat sieci Euronet.

Promocja Świąteczna Premia dotyczy przede wszystkim kilkunastu modeli Samsunga. Na przykład 200-złotowy cashback czeka nas w przypadku Galaxy A51, A51 5G czy A71. Dwa razy więcej pieniędzy możemy wybrać z bankomatu decydując się na zakup Galaxy Note 10, S20, S20 FE 5G, Z Flip czy Z FOLD 2 5G. Z promocji Cashback mogą skorzystać też ci otwarci na nowo wschodzące marki, przy wyborze telefonu OPPO Reno4 z 5G do 24 grudnia. Mówimy tu o typowej sytuacji win-win – mamy smartfon, który będzie pięknie wyglądał pod choinką, a jednocześnie zostaje nam trochę gotówki na inne prezenty.

I jeszcze jedna podpowiedź. Zbierając gwiazdkowe prezenty można spróbować upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Chodzi o sytuację, w której kupujemy jeden produkt, a drugi dostajemy jako bonus. Na przykład w przypadku Plusa przy zakupie Samsunga Galaxy A71 możemy liczyć na drugi smartfon Samsung Galaxy A21s w prezencie za 1 zł albo aż dwa głośniki Mini Sound dorzucane do HUAWEI P40 Pro albo laptopa HUAWEI Matebook X Pro i5. Czy choćby bezprzewodowe słuchawki Motoroli dorzucane za 1zł do Motoroli Edge z 5G i Moto g 5G plus.

Warto w te święta postawić na praktyczność

Czy czas przed świętami Bożego Narodzenia to dobry moment na przeniesienie do innej sieci? A czemu nie! Każdy moment jest dobry na skok technologiczny. Tym bardziej, że po zaskakującym przebiegu 2020 roku, z jego następcy, czyli 2021 będziemy chcieli wycisnąć jak najwięcej. A w dzisiejszych czasach trudno o skuteczniejszy sposób zapisywania wspomnień niż ten, który cały czas trzymamy w naszej kieszeni bądź torebce. Smartfon na święta może nam uprzyjemnić cały nadchodzący rok. Zastanówmy się więc czy naszym bliskim bardziej przyda się on czy też kolejny sweter z łosiem.