Plus to już nie tylko telefonia komórkowa, światłowód sieci rzuca rękawicę „stacjonarnym” konkurentom

Lokowanie produktu Technologie Dołącz do dyskusji (13)
Plus to już nie tylko telefonia komórkowa, światłowód sieci rzuca rękawicę „stacjonarnym” konkurentom

Z internetu korzystamy dziś praktycznie non stop. Czy to przeglądając najnowsze wiadomości, czy oglądając film na Polsta Box Go lub HBO Max, czy też chcąc pograć w ulubioną grę na konsoli lub komputerze. Dlatego tak wiele osób chce, by prędkość internetu była jak najszybsza oraz stabilna. Nic więc dziwnego, że światłowód z Plusa cieszy się coraz większą popularnością.

Szybki i stabilby internet w domu to już powoli konieczność, a nie ekstrawagancja

Piątek wieczór, a Ty chciałbyś pograć w ulubioną grę, ale niestety nie masz jej na dysku? Grasz w Fortnite’a on-line i chcesz cieszyć się jak najmniejszymi opóźnieniami? A może korzystasz z telewizji internetowej i masz ochotę na film w 4K? W każdym z tych przypadków idealnie sprawdzi się internet światłowodowy.

Nie ma obecnie szybszego internetu, który byłby dostępny dla zwykłego użytkownika niż internet światłowodowy. Wykorzystanie fal świetlnych pozwala osiągać prędkości, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe do uzyskania. Obecnie wielu użytkowników może cieszyć się prędkościami zbliżającymi się do 1Gb/s. Oznacza to, że pobranie dużych plików z grami, filmów czy też korzystanie z internetu przez wiele osób jednocześnie nie jest żadnym problemem. To istotne, bo teraz nawet lodówka czy pralka potrafi być podłączona do internetu i nie wydaje się, by ten trend miał zwolnić. O odkurzaczu, który tylko czeka, aż go zawołasz do pracy, już nawet nie wspomnę.

W dodatku różnego typu usługi oczekują wręcz, że będziemy dysponować szybkim i stabilnym łączem, by móc z nich efektywnie korzystać. Rynek zdobywają np. różne platformy, które oferują streaming gier. Jeżeli mamy odpowiednio szybki internet to nie potrzebujemy wtedy mocnego komputera czy konsoli, by cieszyć się najlepszą jakością grania. Cała moc obliczeniowa jest oferowana przez serwer, a my podłączamy się jedynie zdalnie i gramy na najmocniejszych komputerach z naszego, często dużo słabszego sprzętu. Nic więc dziwnego, że praktycznie każdy, kto ma opcję zmiany dostępu do sieci i przejścia na światłowód, chce z tego skorzystać.

Jeszcze niedawno tego typu technologia była zarezerwowana tylko dla nowo budowanych bloków mieszkalnych w największych polskich miastach. Obecnie jednak coraz więcej osób ma możliwość skorzystania ze światłowodu. Coraz częściej pojawia się on też w mniejszych miejscowościach, dzięki czemu korzystać z szybkiego internetu można także w domku jednorodzinnym.

Światłowód od Plusa? Tak, ta sieć teraz oferuje także najszybszy internet po kablu. I może to być bardzo atrakcyjne cenowo

Kiedy więc będzie możliwość zmiany dostawcy internetu, warto rozejrzeć się, czy nasz dom lub mieszkanie ma możliwość podłączenia do światłowodu. Zwłaszcza że obecnie nie wiąże się to też z wielkimi kosztami. Abonament za tego typu internet w swojej cenie nie różni się już praktycznie od kosztów, jakie ponosiliśmy przy łączach starszego typu. A jeszcze korzystniej może być wtedy, kiedy skorzystamy z promocji, jakie są dla nas przygotowane. Wiele osób może być zdziwionych, ponieważ Plus kojarzył im się tylko z siecią telefoniczną i abonamentami na rozmowy głosowe, jednak oferuje on też najszybszy internet światłowodowy.

Wybierając abonament głosowy w Plusie  za min. 50zł/mies. wystarczy dobrać światłowód z szybkością do 1Gb/s od tego operatora, by przez pierwsze 12 miesięcy płacić jedynie złotówkę miesięcznie. Osoby nie korzystające natomiast z produktów Plusa, które zdecydują się na ofertę światłowodu z szybkością do 1 GB/s będą płaciły symboliczną złotówkę miesięcznie przez 6 miesięcy.

światłowód z plusa
źr. Plus.pl

Warto o Plusie pamiętać, ponieważ łącząc wiele usług, w ramach programu smartDOM można mieć np. internet mobilny, światłowód, telewizję i prąd od jednego dostawcy. To pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy – nawet 25zł/mies. dla jednej usługi. Może więc się okazać, że nie tylko poprawimy prędkość swojego internetu, ale także stan swojego portfela. Uszczęśliwieni będą więc i ci, którzy szybkiej sieci potrzebują do grania przez internet, jak i ci, którzy przejmują się domowymi rachunkami.

Szybki internet przyda się nie tylko w domu, ale także w miejscu pracy

Podobnie jest w przypadku firm, którym często tym bardziej będzie zależało na szybkim internecie światłowodowym. Wiele z nich przechowuje dokumenty w chmurze, ma programy na serwerach zewnętrznych czy też prowadzi wideokonferencję z pracownikami lub kontrahentami. Coraz więcej danych wysyłamy też do urzędów przez internet, gdzie już nie ma możliwości przesłania ich papierowo. Szybki i stabilny internet to więc coś, co pozwala lepiej prowadzić firmę. Koszty takiego abonamentu mogą być oczywiście rozliczane w ramach działalności gospodarczej. A połączenie, gdzie mamy światłowód z Plusa, abonament na telefony dla pracowników i dla siebie oraz internet mobilny 5G i to wszystko na jednej fakturze, pozwoli nie tylko uzyskać niższą cenę, ale też będzie łatwiejsze do zarządzania.

Jeżeli będziemy więc szukać internetu światłowodowego w najbliższym czasie to warto zapoznać się z ofertą od sieci Plus, która oferuje wiele ciekawych rabatów i pakietów, pozwalających cieszyć się siecią w najszybszej możliwej konfiguracji, za niską cenę.

Artykuł powstał we współpracy z siecią Plus GSM