Kultowe Teamsy to tylko część z wartych uwagi możliwości usługi Microsoft 365

Lokowanie produktu Technologie Dołącz do dyskusji (3)
Kultowe Teamsy to tylko część z wartych uwagi możliwości usługi Microsoft 365

Microsoft Teams powoli staje się kultowy. Praca zdalna przeżywa rozkwit, a wraz z nią coraz chętniej wykorzystywane zdalne środowisko pracy  Microsoft 365. I to zarówno przez firmy, jak i administrację. Jak widać, najbardziej oczywiste rozwiązania są najskuteczniejsze. Co jeszcze oferuje pakiet Microsoft 365?

Ręka do góry, kto przed lockdownem wyobrażał sobie, że praca czy spotkania działowe odbywać się będą przy pomocy Teamsów? Choć w polskim biznesie pojęcie pracy zdalnej było znane, to jednak wiele firm było przywiązanych do tradycyjnego modelu pracy w biurze. Jakoś nigdy na poważnie nie traktowaliśmy zapowiedzi rewolucji w sposobie wykonywania pracy. Ostatni rok zdecydowanie to zmienił. Telepraca zostanie z nami na dłużej. Warto się do niej przygotować, a tu pomocne jest odpowiednie oprogramowanie wspierające model pracy z domu.

Rozwiązaniem, które z łatwością pozwoli przenieść bezpiecznie firmę w tryb home office jest pakiet Microsoft 365. Chmurowe środowisko pracy od Microsoft zapewnia pełny pakiet narzędzi niezbędnych do codziennej pracy.

Co Microsoft 365 daje przedsiębiorcom?

Usługi Microsoft 365 są z nami właściwie od zawsze, ale już dawno przestały być wyłącznie pakietem aplikacji takich jak Word czy Excel. Dziś to cała platforma oferująca aplikacje pakietu Office, inteligentne usługi w chmurze i zaawansowane zabezpieczenia.

Co ważne pliki i dokumenty można bezpiecznie udostępniać kontaktom zewnętrznym lub wysyłać za pomocą linków wybranym osobom w wiadomości e-mail.

Oprócz doskonale znanych z podstawowej wersji Office narzędzi, platforma nieustannie rozwija aplikacje dostosowane do pracy zespołowej. SharePoint służy do tworzenia bibliotek dokumentów i zawartości, które mogą być następnie przeglądane i udostępniane członkom organizacji. Nieodzowna w obecnych czasach aplikacja Teams to istne centrum dowodzenia Microsoft 365. Na pierwszy rzut oka jest to komunikator, lecz w Microsoft Teams można zrobić wiele więcej niż czatować i organizować spotkania. Teams m.in. umożliwia tworzenie zespołów, grup tematycznych oraz udostępnianie i edytowanie dokumentów wewnątrz okna aplikacji. Integracja z zewnętrznymi aplikacjami pozwala każdej organizacji dostosować komunikator do swoich potrzeb. Połączenie tych dwóch narzędzi powoduje, że użytkownicy mogą swobodnie współdzielić i edytować dokumenty, bez konieczności wysyłania osobnych wiadomości e-mail z załącznikami. Kolejna aplikacja pakietu Microsoft 365 – SharePoint – umożliwia również stworzenie Intranetu, czyli wewnętrznej przestrzeni tylko do użytku przez członków organizacji.

Użytkownicy pakietu mają również dostęp do dobrze znanych narzędzi, z których teraz można korzystać również online. Word, Excel i PowerPoint zapewniają pełną funkcjonalność niezależnie od liczby użytkowników oraz miejsca ich uruchomienia.

Microsoft 365 – trzy rozwiązania dostosowane do potrzeb

W zależności od potrzeb firmy, dostępne są trzy wersje pakietu: podstawowa, standard i premium. Pakiet wykupowany jest na rok, a jego cena zależy od liczby użytkowników. Dostępność funkcji jest bardzo szeroka. Właściwie już pakiet podstawowy zawiera bardzo wiele możliwości, które spokojnie sprawdzą się w mniejszych biznesach. Wśród znaczących różnic między bardziej zaawansowanymi pakietami można wskazać np. możliwość korzystania z aplikacji Microsoft Bookings, która ułatwia klientom rezerwowanie terminów spotkań i zarządzanie nimi. W pakietach o wyższym standardzie mamy również zapewnioną zaawansowaną ochronę firmowych danych oraz pełen zakres kontroli nad dostępem do nich.

Usługa Microsoft 365 w pracy zdalnej

Stwierdzenie, że usługa Microsoft 365 to super narzędzie wspierające pracę zdalną jest w tym przypadku bardzo adekwatne. Jego popularność wśród polskich użytkowników wynika z niezawodności, kompleksowego zestawu narzędzi do pracy oraz łatwości w wykorzystywaniu pakietu w modelu zdalnym lub hybrydowym. Niezależnie do miejsca wykonywania pracy użytkownicy mają dostęp do pełnej bazy dokumentów, sprawnego komunikatora oraz dobrze znanych aplikacji usprawniających prace biurową. Wszystko to powoduje, że Microsoft 365 obecnie staje się najważniejszym pakietem dedykowanym pracy zdalnej.

Artykuł powstał we współpracy z Home.pl