Rewolucja w Żabkach. W sklepach będzie można wpłacić pieniądze na konto

Dobre wiadomości Finanse Zakupy dołącz do dyskusji (52) 25.02.2020
Rewolucja w Żabkach. W sklepach będzie można wpłacić pieniądze na konto

Paweł Mering

W Żabkach wkrótce pojawi się możliwość wpłaty pieniędzy na konto, obok – cały czas dostępnej – opcji wypłaty gotówki. Czy każdy klient będzie mógł skorzystać z udogodnienia? Niestety, co nie powinno chyba zaskoczyć, nie każdy.

Wpłata pieniędzy w Żabce

Jak donosi Cashless.pl, możliwość wpłaty na konto w Żabce już się pojawiła, ale oferowana jest – jak na razie – jedynie niektórym klientom. Autor artykułu w źródłowym serwisie podaje, że postanowił sam sprawdzić działanie nowej funkcji i odkrył, że jest ona dostępna jedynie w niektórych Żabkach.

Co jest bardzo istotne, usługa dostępna jest jedynie dla klientów kart Mastercard, a ją samą wprowadziła nie tyle sama Żabka, ile operator terminali płatniczych, przedsiębiorstwo First Data.

Na razie nie pojawił się żaden komentarz przedstawicieli Żabki, toteż szczegółów co do dostępności w odniesieniu do konkretnych banków, czy też ewentualnych prowizji za wpłatę gotówki, jeszcze nie ma.

Sam proces wpłaty gotówki na konto jest dosyć prosty, chociaż należy wylegitymować się sprzedawcy dokumentem, dzięki któremu potwierdzona zostanie tożsamość wpłacającego. Maksymalna wysokość wpłaty na konto wynosi 500 złotych, a samą procedurę należy potwierdzić kodem PIN. Potrzeba jest również, rzecz jasna, fizyczna karta do konta.

Czym jest dzisiaj Żabka?

Żabki stały się na przestrzeni ostatnich lat wyjątkowo wielofunkcyjnymi placówkami. W Żabce można m.in. nadać i odebrać paczkę, doładować telefon, opłacić rachunek, zakupić karty prepaid, czy też kody służące do korzystania z poszczególnych usług, wypłacić i – od teraz – wpłacić pieniądze na konto, zagrać w Lotto, a to zapewne jedynie ułamek usług, na które pozwala franczyzowa sieć z – niegdyś – płazem w logo.

Nawet sam asortyment na przestrzeni ostatnich lat stał się niezwykle atrakcyjny, a oferowanie produktów zagranicznych, ekskluzywnych, czy ekologicznych pozwala na zagarnięcie części rynku po zniknięciu z rynku sieci sklepów Piotr i Paweł.

Wprowadzenie w Żabkach usługi wpłaty pieniędzy na konto ucieszy z pewnością wielu – nawet tych, którzy nie są najczęstszymi klientami tychże sklepów. W mniejszych miastach wpłatomatów jest mało, a jeżeli są, to pozwalają na wpłatę jedynie banknotów, co czasami może powodować problem.

Dodatkowo fakt, że Żabki są czynne również w niedziele niehandlowe (w przeciwieństwie do placówek banków, w których wpłatomat nie jest dostępny po zamknięciu, a także niektórych galerii handlowych) może spowodować, że usługa wpłaty na konto w Żabce oprócz tego, że jest innowacyjna, to okaże się niezwykle przydatna i funkcjonalna.

52 odpowiedzi na “Rewolucja w Żabkach. W sklepach będzie można wpłacić pieniądze na konto”

 1. Dziwne to legitymowanie, zwłaszcza że ustawa o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy mówi o kwotach 15 tys euro, 10 tys euro, 2 tys euro albo 1 tys euro – i każda z tych kwot jest o kilka rzędów wielkości większa niż 500 zł za które mamy się legitymować w Żabce.
  No chyba żeby potraktować gotówkę jako e-waluta to wtedy bez weryfikacji limit jest 50 euro.
  Aczkolwiek Złoty Polski w gotówce e-walutą nie jest.
  Więc skąd to obostrzenie?

 2. Rzeczywiście innowacyjna ta żabka zakup kodów prepaid i opłata rachunków. Tylko że większość osób robi to online. A stare babcie i tak muszą do banku iść opłacić rachunek albo na pocztę bo inaczej nie było by kolejek i byłoby nudno.

 3. Niech się najpierw zajmą naprawą tego, co jest, bo regularnie blokuje mi środki na koncie, przy próbie zapłaty kartą. Nie wyobrażam sobie przeprowadzania tam transakcji bankowych.

  Chyba potrzeba ostrzejszego zakazu handlu, żeby to badziewie padło xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *