ZAiKS chce pieniędzy za nielegalne odtwarzanie utworów na stadionie we Wrocławiu

Gorące tematy Technologie Dołącz do dyskusji (1)
ZAiKS chce pieniędzy za nielegalne odtwarzanie utworów na stadionie we Wrocławiu

ZAiKS ściga firmę za nielegalne odtwarzanie utworów znanych gwiazd na stadionie we Wrocławiu.

W czasie wakacji w 2012 roku na wrocławskim stadionie zorganizowano turniej piłkarski Polish Masters. Firma będąca organizatorem tego turnieju została niedawno oskarżona przez ZAiKS o nielegalne odtwarzanie utworów znanych gwiazd, w tym U2, Oceany, Ricky Martina, Shakiry i Snoop Dogga.

Sprawa o nielegalne odtwarzanie utworów znanych gwiazd na stadionie we Wrocławiu założona organizatorowi przez ZAiKS została warunkowo umorzona przez sąd pierwszej instancji, który uznał winę, ale kary nie nałożył. Wszystko przez fakt, że prezes firmy organizującej imprezę zwolnił się niedługo po turnieju i nie miał wpływu na działania firmy.

Dodatkowo firma twierdzi, że od opłaty się nie uchylała, jedynie nie akceptowała jej wysokości. ZAiKS wyliczył, że za publiczne odtwarzanie utworów należy mu się opłata w wysokości 50 000 zł, a firma Dynamicom (organizator turnieju) nie zgadzała się z tym, a zanim doszło do porozumienia, to zbankrutowała.

ZAiKS domaga się jednak od byłego prezesa nieistniejącej już firmy wypłacenia ponad 10 000 zł z jego własnej kieszeni, gdyż to na jego barkach spoczywało załatwienie stosownych pozwoleń i zawarcie umów przed zorganizowaniem turnieju.

Co więcej, firma ma nie tylko na pieńku z ZAiKSem, ale też z wrocławskim Magistratem, gdyż nie rozliczyła się z kilkunastu milionów przekazanych jej na organizację koncertów i imprez takich jak wspomniany wyżej turniej piłkarski.Sprawa jest tu bardziej skomplikowana, gdyż syndyk Dynamiconu oczekuje, że zarządca stadionu odda 6 000 000 zł, które ponoć jest winien. Obecnie Syndyk zarządza majątkiem pozostałym po firmie i do niego kierują swoje racje ZAiKS i inni kontrachenci.

Masz problemy lub wątpliwości związane z organizatorami imprez, defraudacją pieniędzy przez podwykonawcę lub wspólnika i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com