Nie tylko sklepy. W niedzielę zamknięty będzie też Raiffeisen Polbank i Getin Bank

Finanse Zakupy Dołącz do dyskusji (9)
Nie tylko sklepy. W niedzielę zamknięty będzie też Raiffeisen Polbank i Getin Bank

11 marca czeka nas mała rewolucja – będzie to pierwsza niedziela z zakazem handlu. Ale to tylko część problemów. Trzeba się też przygotować na zamknięte banki w niedzielę. Kłopoty z dostępem do serwisów i płatności będą mieć klienci Raiffeisen Polbanku i Getin Banku oraz niektórzy klienci Banku Pekao.

Zamknięte banki w niedzielę. Czego się spodziewać?

Raiffeisen Polbank poinformował, że tymczasowo wyłączy kilka funkcji płatniczych. I tak od 7 do 13 niedostępna będzie usługa 3D Secure. Jeśli chodzi o transakcje internetowe, to mogą być kłopoty z finalizacją transakcji potwierdzanych dodatkowym hasłem podczas obciążenia karty. Jak informuje bank, klienci muszą się także przygotować na problemy z kartami HCE. Możliwe są na przykład problemy z płatnościami HCE w aplikacji Mobilny Portfel.

Zamknięte banki w niedzielę. A co z Getin Bankiem?

Getin Noble Bank z kolei informuje, że w nocy z 10 na 11 marca od godziny 00:00 do godziny 06:00 trwać będą prace konserwacyjne i nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej.

To jednak jeszcze nie wszystko – będą też kłopoty z serwisem Pekao24Makler Banku Pekao. – Dom Maklerski planuje w tym czasie przeprowadzenie prac serwisowych – informuje bank. To jednak aplikacja dla inwestorów, więc przeciętny klient Banku Pekao nie ma się czego obawiać. Problemy z funkcjonowaniem serwisu nie pojawią się jednak w niedzielę, lecz w sobotę, 10 marca od 12:00 do 23:50.

Zamknięte banki w niedzielę. Przypadek? Nie sądzę

Może się wydawać nieco dziwne, że w pierwszy weekend funkcjonowania nowej ustawy, banki decydują się na takie przerwy konserwacyjne. Być może firmy uznały, że skoro i tak mniej osób będzie korzystać z usług bankowych, to może jest to idealny moment na takie prace? Ale może się okazać, że będzie dokładnie odwrotnie.

W końcu w tę niedzielę internet jeszcze nie będzie zamknięty, choć niektórzy związkowcy z „Solidarności” o tym marzą. Być może więc zamiast ruszać na zakupy do supermarketów i galerii, klienci będą chcieli kupować w internecie? I wszystkich tych, którzy mają konta w Raiffeisen Polbank i w Getin Bank może czekać bardzo niemiła niespodzianka…

Na szczęście w Raiffeisen Polbank niedostępne będą tylko niektóre usługi, a Getin Bank ograniczył prace konserwacyjne tylko do godzin nocnych. Nie ma jednak wątpliwości, że ten weekend będzie wyjątkowo trudny dla zakupoholików.