GOG.com zmienia zasady zwrotów. Teraz możesz zwrócić grę w ciągu 30 dni – nawet jeżeli ją ściągniesz, uruchomisz, a nawet przejdziesz

Dobre wiadomości Technologie Dołącz do dyskusji (50)
GOG.com zmienia zasady zwrotów. Teraz możesz zwrócić grę w ciągu 30 dni – nawet jeżeli ją ściągniesz, uruchomisz, a nawet przejdziesz

Polska platforma zajmująca się dystrybucją gier w wersji cyfrowej po raz kolejny pokazuje, że ufa swoim klientom. Zwrot gier w GOG.com przeszedł właśnie rewolucję, bo elektroniczny produkt można zwrócić w ciągu 30 dni. Nawet wtedy, gdy zostanie pobrany.

Zwrot gier w GOG.com

GOG.com to polska platforma, zajmująca się dystrybucją gier w wersji cyfrowej. Serwis zasłynął kilka lat temu tym, że zaczął sprzedawać gry, oferując je – ku zdziwieniu konkurencji – w postaci niezabezpieczonych plików *.exe. W serwisie można znaleźć wiele dobrych tytułów, zarówno klasyków, jak i tych najnowszych – do wyboru do koloru.

W GOG.com zaktualizowano właśnie politykę zwrotów GOG, w której administratorzy serwisu wyjaśniają, jak ma działać 30-dniowy zwrot. Żeby nie było niepotrzebnych niedomówień, już na początku dokumentu informuje się, że:

Zaktualizowana polityka umożliwia zwrot pieniędzy za produkt do 30 dni po jego zakupie, nawet jeśli został on pobrany, uruchomiony i odtworzony. Tak, serio :)

Aby ubiegać się (nie „otrzymać”, o czym za chwilę) o zwrot pieniędzy, należy skontaktować się z obsługą klienta w ciągu 30 dni od daty zakupu. Jeżeli powodem ubiegania się o zwrot pieniędzy są problemy typowo techniczne, GOG sugeruje kontakt ze wsparciem technicznym.

Na kartę, czy do wirtualnego portfela?

Sam zwrot pieniędzy może nastąpić w postaci konwersji na środki wirtualnego portfela GOG, bądź też jako tradycyjny zwrot pieniędzy na kartę, z której użyciem dokonano zakupu. Sama procedura zwrotu gotówki (więc nie na wirtualny portfel) trwać może do kilku dni roboczych.

W wypadku zwrotu na paysafecard, SOFORT, czy GiroPay okres oczekiwania wynieść może nawet do kilku tygodni. Nie jest to jednak wywołane złośliwością GOG, a specyfiką działania operatorów rzeczonych płatności.

Jeżeli chodzi o prezent od znajomego, GOG wyjaśnia, że zwrot przysługuje tylko osobie, która zakupiła ów prezent. Bardzo ciekawie jawi się polityka zwrotów jeżeli chodzi o gry „in development”, czy też pakiety gier, bądź DLC. W pierwszym wypadku klienta bezwarunkowo obejmuje 30-dniowy termin zwrotu, natomiast jeżeli chodzi o dodatki, czy pakiety, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Z uwagi na problemy natury technicznej, pakiety gier są zwracane w całości, natomiast DLC – niebędące składowymi pakietów – mogą podlegać zwrotowi.

Co istotne, samo wystosowanie prośby o zwrot pieniędzy nie jest dla GOG.com wiążące. Administrator zastrzega sobie prawo do odmowy dokonania zwrotu w „uzasadnionych przypadkach”, tłumacząc, że chodzi tutaj raczej o walkę ze zwykłym cwaniactwem.