PKO BP zaskakuje i wprowadza do oferty lokatę terminową 10 proc. Jest tylko jeden warunek

Finanse Dołącz do dyskusji
PKO BP zaskakuje i wprowadza do oferty lokatę terminową 10 proc. Jest tylko jeden warunek

Osoby, które polują na atrakcyjne oferty lokat terminowych, mogą od jakiegoś czasu czuć się raczej zawiedzione – na rynku znajduje się stosunkowo niewiele naprawdę kuszących propozycji, mimo że poziom inflacji nadal jest wysoki. Na tym tle zaskakiwać może nowa oferta polskiego banku. Mowa o 10 proc. na lokacie terminowej w PKO BP. 

10 proc. na lokacie terminowej w PKO BP

Obecnie, jeśli chodzi o lokaty terminowe w bankach, za najbardziej atrakcyjne uchodzą te z oprocentowaniem w granicach 8 proc.; przykładem może być wspominany niedawno na łamach Bezprawnika Inbank z lokatą 3-miesięczną oprocentowaną właśnie na poziomie 8 proc. Taki sam poziom oprocentowania – choć na nieco innych warunkach – oferował też Bank PKO BP.

Najwidoczniej jednak ten ostatni postanowił pójść o krok dalej – dziś na stronie PKO BP pojawiła się nowa tabela oprocentowania. Najbardziej interesujące wydają się informacje dotyczące nowej lokaty terminowej – czyli Lokaty Urodzinowej IKO. Jak się okazuje, po spełnieniu pewnych warunków, można liczyć aż na 10 proc. na lokacie terminowej w PKO BP.

Jakie są warunki nowej lokaty? Po pierwsze, jest to oferta dostępna dla posiadaczy konta osobistego w PKO BP wyłącznie w aplikacji mobilnej IKO. Tym samym z lokaty nie skorzystają osoby, które nie posiadają rachunku w banku. Aktywna może być tylko jedna lokata terminowa, a depozyt nie jest odnawialny. Co jednak istotne, lokatę można założyć na pół roku – i wpłacić do 50 tys. zł (przy czym najniższa możliwa wpłata to 1000 zł).

Gdzie tkwi haczyk? Jeśli osoba zainteresowana założeniem Lokaty Urodzinowej IKO spełni jedynie warunki podane powyżej, nie będzie mogła liczyć na 10-procentowe oprocentowanie, a jedynie na 5 proc. Aby tę stawkę podwoić właśnie do poziomu 10 proc., konieczne będzie spełnienie jednego z dwóch warunków, czyli:

  • ustanowienia w aplikacji IKO dowolnego zlecenia stałego,
  • dokonania zakupu w aplikacji IKO  jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI lub zakup w aplikacji IKO nowego dowolnego ubezpieczenia PKO Towarzystwa Ubezpieczeń S.A.

O ile druga opcja oznacza konieczność skorzystania z dodatkowego produktu, o tyle ustanowienie w aplikacji dowolnego zlecenia stałego jest mało wymagające – dlatego też 10 proc. w skali roku na lokacie terminowej w PKO BP jest stosunkowo łatwe do osiągnięcia.

Koniec Lokaty na dzień dobry

Niestety, jednocześnie z PKO BP zniknęła oferta lokaty terminowej dla nowych klientów – z oprocentowaniem 8 proc. w skali roku, z możliwością prowadzenia lokaty przez trzy miesiące. Obniżona została również stawka oprocentowania dla Lokaty na nowe środki na 3 miesiące – teraz jest to 6 proc. w skali roku.