Alior zamknięty na cztery spusty, ale i ING, BZ WBK, Deutsche Bank oraz mBank z problemami w ten weekend

Zakupy Dołącz do dyskusji (4)
Alior zamknięty na cztery spusty, ale i ING, BZ WBK, Deutsche Bank oraz mBank z problemami w ten weekend

Alior Bank o swoich weekendowych wczasach ostrzegał już od dłuższego czasu, ale w najbliższych dniach możemy mieć też problem z korzystaniem z usług innych popularnych banków. 

Nie dalej jak w minioną sobotę i niedzielę modernizował się dość stanowczo mBank. Pomimo przejściowych trudności łączenie się z Multibankiem zakończyło się jednak sukcesem i obecnie klienci obu instytucji mogą już korzystać ze wspólnej platformy transakcyjnej. Ale ta popularna usługa bankowa zrobi sobie wolne także w nocy z soboty na niedzielę, wyłączając na kilka godzin system transakcyjny i płatność przy użyciu kart płatniczych.

Powód? Oczywiście – zmiana czasu z letniego na zimowy. Z podobnych pobudek odpoczywać w nocy z soboty na niedzielę będzie system BZ WBK, który ponowne działanie rozpocznie w okolicy 3:30 (dawnej 2:30). Jeszcze dłużej, bo do 5:00 rano odpoczywać będą systemy ING Bank Śląski. Przerwy w działaniu zapowiada również Deutsche Bank. Problemy mają we wszystkich bankach dotyczyć obsługi kont bankowych w ramach systemów internetowych (także mobilnych), ale też przejściowych ograniczeń w korzystaniu np. z bankomatów.

Nieco poważniejsze trudności z dostępem do systemów bankowych mogą przydarzyć się klientom Alior Bank, a więc także T-Mobile Usługi Bankowe. Tutaj, bardzo podobnie jak w przypadku mBanku przed tygodniem, wyłączona pozostanie zdecydowana większość usług oferowanych przez obie marki. Przerwa w dostępie potrwa od samego początku soboty, a więc od północy z piątku na sobotę, aż do poniedziałkowego poranka – 6:00 rano.

Biorąc pod uwagę, że ograniczenia w bankowości pokrywają się z sobotnią nocą, która dla wielu oznacza zabawę na mieście, konieczność opłacenia taksówek, a następnego dnia jeszcze próbę dotarcia na wybory parlamentarne, warto z wyprzedzeniem zwiększyć swoje zapasy gotówki.