Allegro niedługo stanie się drugim OLX-em. Nowa odsłona serwisu pozwoli m.in. na negocjację cen

Technologie Zakupy dołącz do dyskusji (19) 13.08.2019
Allegro niedługo stanie się drugim OLX-em. Nowa odsłona serwisu pozwoli m.in. na negocjację cen

Paweł Mering

Allegro jak OLX? Niedługo wprowadzone zostaną zmiany, które gruntownie zmienią funkcjonowanie najpopularniejszego w Polsce serwisu aukcyjnego. Osoby niebędące przedsiębiorcami nie będą mogły wystawiać ofert na takich samych zasadach, jak czynią to obecnie. Nadchodzi „Allegro Lokalnie”.

Allegro Lokalnie

Allegro jest niewątpliwie najpopularniejszym miejscem e-zakupów w polskim internecie. W serwisie zarejestrowanych jest aż 140 000 sprzedających. Są to jednak głównie przedsiębiorcy, więc postanowiono w końcu oddzielić ich od osób fizycznych.

Nowa odsłona serwisu, przeznaczona dla osób fizycznych (i nie-przedsiębiorców), nazywać się będzie Allegro Lokalnie. W tymże miejscu oferty będą mogli tworzyć tylko prywatni sprzedawcy. Co więcej, wystawienie ogłoszenia będzie bezpłatne. Transakcje będą również chronione tymi samymi mechanizmami, które funkcjonują obecnie, w odniesieniu do wszystkich użytkowników.

Ogłoszenia będą mogły być filtrowane w zależności od lokalizacji. Ciekawostką jest wprowadzenie specjalnego czatu, pozwalającego na dynamiczny kontakt ze sprzedawcą. Wprowadzona zostanie również możliwość wygodnej negocjacji ceny, czy rezerwacji produktu.

Uproszczone zasady dla prywatnych sprzedawców

Odsłona serwisu, przeznaczona dla prywatnych sprzedawców, będzie znacznie uproszczona, względem tego, co dostępne jest obecnie. Formularz przeznaczony do wystawiania ogłoszeń będzie znacznie bardziej intuicyjny, a aplikacja mobilna Allegro zyska część funkcji, które dostępne są tylko w dedykowanej aplikacji „Sprzedaż”. Chodzi tutaj w szczególności o sekcję odpowiadającą za wystawianie ofert.

Oprócz wystawiania produktów na sprzedaż platforma Allegro Lokalnie umożliwi również realizację zbiórek na cele społeczne. Co ważne, nie każdy będzie mógł zarejestrować taką zbiórkę, a jej maksymalna kwota wynosić będzie 10 000 złotych. Ową możliwość otrzymają jedynie lokalne organizacje pozarządowe, ale także — na przykład — rady rodziców i dyrektorzy placówek oświatowych.

Platforma wystartuje już 16 września 2019 roku. Osoby, które mają konta firmowe, korzystać będą z serwisu na dotychczasowych zasadach. Osobom, które są przedsiębiorcami, a korzystają z kont dla sprzedawców prywatnych, Allegro sugeruje przekształcenie konta zawczasu.

Wprowadzenie nowej odsłony serwisu, przeznaczonej dla sprzedawców prywatnych, wiąże się również ze zmianami w regulaminie Allegro. To, co się dokładnie zmieni, właściciel serwisu przejrzyście wskazuje na odpowiedniej stronie internetowej.