Biznes ecommerce Technologie

ERLI chce gonić Allegro i właśnie wykonało duży krok do tego celu

Mariusz Lewandowski
01.08.2023
ERLI chce gonić Allegro i właśnie wykonało duży krok do tego celu

Następny gracz na arenie polskiego ecommerce zagrał mocną kartą. ERLI to jeden z najszybciej rozwijających się rynkowych marketplace’ów, a teraz zainaugurował swoją mobilną aplikację dostępną dla posiadaczy telefonów z Androidem i iOS.

Od początku swojego istnienia, ERLI postawiło na innowacyjny model współpracy z partnerami sprzedażowymi. Dzięki temu, zdołali zdobyć zaufanie ponad 2 milionów klientów. Z otrzymanej informacji prasowej wynika, że platforma ERLI przyciąga ponad 6,5 miliona użytkowników miesięcznie, szukających atrakcyjnych cen. Jak więc widać – jednak nie wszystko Allegro, co ecommerce i warto rzucać rękawicę hegemonom.

Nowa aplikacja mobilna ERLI ma na celu dalsze zaspokojenie tych oczekiwań, oferując użytkownikom dodatkowe korzyści. Klienci mogą teraz korzystać z obniżonych cen, korzystać z rocznej gwarancji darmowej dostawy i skorzystać z kuponów rabatowych o wartości 50 zł. Zdaniem firmy, to tylko jedno z wielu działań mających na celu osiągnięcie docelowo drugiego miejsca na rynku ecommerce w Polsce.

Ale to nie tylko klienci korzystają z nowej aplikacji ERLI

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę, „sprzedawcy również mają powód do zadowolenia”. ERLI twierdzi, że nowa aplikacja obniży koszty dotarcia do klienta, a tym samym zwiększy zasięg sprzedaży sklepów. Prezes ERLI, Adam Ciesielczyk, wyraził przekonanie, że „wraz z uruchomieniem aplikacji mobilnej, ERLI otwiera ogromne możliwości dla sprzedawców, zważywszy na fakt, że obecnie ponad 75% klientów ERLI dokonuje zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych”. Możemy to potwierdzić w tym sensie, że blisko 85% czytelników Bezprawnika, to czytelnicy właśnie mobilni. Komputery odchodzą do lamusa.

Podkreśla on również, że dla 80% kupujących, cena jest kluczowym czynnikiem przy wyborze oferty, co tłumaczy strategię firmy polegającą na oferowaniu jeszcze niższych cen w aplikacji.

ERLI nie kończy swojej ekscytującej podróży na rynku ecommerce. Firma zapowiedziała, że do końca 2024 roku zamierza zainwestować 80 milionów złotych w rozwój funkcjonalności aplikacji, promowanie ofert sprzedawców i wzmacnianie swojej pozycji na rynku. Dodatkowo, ERLI planuje uruchomić ogólnopolską kampanię marketingową promującą markę i aplikację, a także wprowadzić program lojalnościowy w najbliższych miesiącach. Aplikacja ERLI jest teraz dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store.