Subiektywny przegląd najciekawszych aukcji na 30. finał WOŚP

Codzienne Na wesoło Dołącz do dyskusji
Subiektywny przegląd najciekawszych aukcji na 30. finał WOŚP

Już dziś trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku środki zebrane przez Fundację, zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą. Od wielu lat finałom WOŚP towarzyszą też liczne akcje internetowe – w tym szczególnie popularne licytacje. Specjalnie dla was, na 30. finał WOŚP, przedstawiamy absolutnie subiektywny przegląd najciekawszych aukcji!

Na portalu aukcyjnym allegro.pl, licytacji jest co nie miara i co chwila pojawiają się nowe. Warto wziąć w nich udział, ponieważ dochód z każdej z nich zostanie przekazany na szczytny cel. W tym roku jest nim zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dla miłośników prawa – aukcja Samorządu Studentów UW

Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, przekazał na licytację egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z autografami czołowych polskich prawników. Pod najwyższym aktem prawnym w Polsce swój podpis złożyli między innymi: prof. dr hab. Ewa Łętowska, prof. dr hab. Andrzej Rzepliński, czy prof. dr hab. Marcin Matczak.

Myślę, że taki przedmiot może być nie lada gratką dla kolekcjonerów!

Z myślą o piwoszach – niezwykły kufel

Stowarzyszenie Konferencja Ambasadorów RP, postanowiło przekazać na aukcję rękodzieło artystyczne w postaci kufla z przykrywką, ozdobionego orłami. Jak wskazuje opis – „prezent MON”.

Naczynie piękne, praktyczne i patriotyczne. W dodatku, każdy kto choć raz pił piwko przy grillu, w upalnej pogodzie, może się domyślać jak praktyczna w obronie napoju przez insektami różnej maści, może być owa przykrywka.

A może gitara za ćwierć miliona? Auto gratis!

Póki co, ta aukcja znajduje się na szczycie licytacji na 30. finał WOŚP jeśli chodzi o kwotę przebicia. Nie chodzi bowiem o byle jaką gitarę. Ale o model Epiphone Special, podpisany przez Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Charliego Wattsa oraz Ronniego Wooda!

Przedmiot posiada certyfikat autentyczności. Jak mówi opis aukcji:

Charlie bardzo rzadko podpisywał gitary, a zdobycie podpisu Micka Jaggera graniczy z niemożliwością, dlatego gitara z kompletem podpisów i certyfikatem autentyczności to absolutny biały kruk.

W gratisie, skromna brytyjska taksówka LTI TX2, inspirowana twórczością grupy The Rolling Stones. Oczywiście kto samochodu nie chce, może od gratisu odstąpić i stać się jedynie właścicielem gitary, więc nie ma co się zrażać.

Na 30. Finał WOŚP możesz wylicytować również… tramwaj!

Tak, tramwaj. Ta licytacja to sprawka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Jak piszą organizatorzy aukcji, kultowy tramwaj typu 105Na przejechał przeszło 3 miliony kilometrów, czyli mógłby 4 razy pojechać na księżyc i z powrotem.

Wagon pomieści łącznie 125 osób, z czego 20 może wygodnie usadowić się na charakterystycznych konstalowych krzesełkach. MPK Wrocław zapewnia, że wyprodukowany w 79’ weteran torowisk stanie się idealnym miejscem wspólnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Co istotne, pojazd jest w pełni sprawny i posiada nawet ważny przegląd techniczny. Szczęśliwiec, który wylicytuje to cudo techniki, będzie mógł je osobiście odebrać we Wrocławiu!

Jeśli zaś macie ograniczone warunki, jeśli chodzi o przechowywanie tego typu przedmiotów, zawsze możecie się skusić na hulajnogę elektryczną z autografem Donalda Tuska.

Czym jeszcze nas zaskoczy 30. Finał WOŚP?

Ostatnią aukcją, o której chciałam dziś napisać i która mnie osobiście najbardziej zaskoczyła to ta, na której można wylicytować uran. Dokładniej – w pełni legalny, ważący 2600 gram blok szkła z uranem mający ponad 130 lat.

Pamiętacie absurdalną pastę o tym, jak Juri Owsienko sprzedał uran Czeczenom? Na 30. Finał WOŚP, Jerzy Owsiak – jak mówi – wziął jedną z najbardziej absurdalnych historyjek o WOŚPie, by całą tą negatywną energię zaprząc do pracy w słusznej sprawie.

Zgodnie z opisem aukcji, bloczek generuje promieniowanie, jednak jest na tyle małe, że nie stanowi ryzyka w kontrolowanym kontakcie z materią żywą. No i jest podpisany przez Jurka Owsiaka!