KOLEO wprowadza usługę Bambetle+, pozwalając na wysyłkę bagażu. Co zawiera regulamin usługi?

Biznes Transport Dołącz do dyskusji
KOLEO wprowadza usługę Bambetle+, pozwalając na wysyłkę bagażu. Co zawiera regulamin usługi?

KOLEO, w mojej ocenie najlepsza platforma do sprawdzania rozkładów jazdy i zakupu biletów na przejazdy kolejowe, wprowadziła bardzo ciekawą usługę – Bambetle plus (Bambetle+). Na czym polega i co dokładnie stanowi jej regulamin?

Bambetle plus od KOLEO

Podróż pociągiem, choć ma wielu zwolenników, nie jest wolna od pewnych niedogodności. Do oczywistych należy konieczność odpowiedniego zsynchronizowania etapów podróży, ale problem stanowić może szeroko pojęcia bagażowa logistyka. Rzeczy na dłuższy wakacyjny wyjazd czasem nie da się spakować do jednej walizki, a podróż ze sporym bagażem może stanowić problem.

Zwłaszcza mając na uwadze np. obecne przebudowy infrastruktury kolejowej, które mogą doprowadzić do konieczności przemieszczania się pieszo. Zapewne w odpowiedzi na te problemy, KOLEO dodało usługę Bambetle+, która powstała we współpracy z DHL. Usługa dostępna jest w aplikacji KOLEO (iOS/Android) i można z niej skorzystać na ekranie zakupu biletu.

Sama usługa przypomina nadanie przesyłki za pośrednictwem kuriera. Z tą jednak różnicą, że bagażu nie trzeba pakować w kartony – wszystko może znaleźć się w walizce. Nie trzeba jej oklejać, ani szczególnie opisywać. Maksymalny wymiar „opakowania” to 2m wysokości i obwód – 450 cm.

Bambetle+ dostępne jest w sytuacji, gdy w ramach podróży co najmniej 100 km trasy pokonywanych jest w pociągach PKP Intercity. Przy korzystaniu z usługi należy wprowadzić adres nadania, a także adres doręczenia. Odbiór bagażu będzie miał miejsce ostatniego dnia roboczego przed planowanym wyjazdem albo dwa dni robocze wcześniej, gdy podróż planowana jest na sobotę.

Cena usługi zależy od wagi przesyłki – 5, 15 albo 30 kg. Ceny zaczynają się od 29 zł za sztukę bagażu. Dostawa bambetli – według informacji – może nastąpić pod każdy dostępny polski adres.

Co mówi nam regulamin usługi?

Dostępny jest oczywiście regulamin Bambetle+. Z jego treści dowiadujemy się, że usługa polega na

możliwości nadania Bagażu wprost spod drzwi Pasażera oraz dostarczeniu go do
docelowego miejsca podróży.

Dostawa następuje w oparciu o regulamin DHL. Pasażer może nadać jednocześnie maksymalnie 6 bagaży. Przekroczenie wymiarów lub wagi może skutkować nałożeniem dodatkowej opłaty. Nie wolno przewozić towarów zabronionych w rozumieniu regulaminu DHL Nie wolno nadać na przykład elektroniki.

Próba odbioru jest jedna, zaś próby doręczenia – dwie. Rezygnacja z usługi jest możliwa poprzez wysłanie takiego zgłoszenia na adres bambetle@koleo.pl. Jeżeli uda się to zrobić do godziny 12:00 w południe dnia poprzedzającego odbiór, zwrot gotówki nastąpi w całości. Gdy jednak użytkownik uchybi temu terminowi, zwrot wynosić będzie połowę opłaty.

Z kolei w wypadku zwrotu całego biletu na przejazd, to anulowanie do godziny 23:30 dnia poprzedzającego odbiór nadawanych rzeczy poskutkuje zwrotem całej kwoty, a opóźnienie – połowy. Warto pamiętać, że organizatorem dostawy rzeczy nie jest KOLEO – firma jedynie zleca tę czynność DHL-owi.