Bank Orange Finanse omyłkowo pozwolił swoim klientom „zarobić”

Finanse Zakupy dołącz do dyskusji (5) 13.08.2015
Bank Orange Finanse omyłkowo pozwolił swoim klientom „zarobić”

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Bank Orange Finanse przez pomyłkę dwa razy wypłacił premie, ale nie wszyscy muszą je oddać.

Bank Orange Finanse przez pomyłkę dwa razy wypłacił premie swoim klientom za płatności dokonywane kartą. Przez pomyłkę zdarzyło się tak, że wielu osobom wypłacono podobną premię także miesiąc później. Po tym, czego doświadczyli klienci, można tylko przyklasnąć.

Sprawa dotyczy premii za użytkowanie karty, a kwoty może nie były wysokie, bo 300 zł to nie dla wszystkich jest majątkiem, ale niektórzy otrzymali je dwukrotnie. Jak donosi portal wp.pl, niektórzy klienci nie zorientowali się, że na ich koncie pojawiły się nienależne im środki. Część z nich wydała te sumy.

Bank jednak zachował się nad wyraz pozytywnie, gdyż wysłał do klientów informację, że jeśli na ich kontach są środki, to nadpłacona suma zostanie automatycznie pobrana, ale jeśli ktoś wydał tyle pieniędzy, że nie będzie możliwości ich odebrania, to… pozostała zostanie umorzona!

Jeśli ktoś „zadziałał” nadzwyczaj szybko i wydał te pieniądze, przypomnijmy, że chodzi o 300 dodatkowych złotych na koncie, to mógł cieszyć się z dodatkowych pieniędzy. Zwykle tak się nie dzieje i banki wszelkimi metodami starają się odzyskać pieniądze.

Sam kilka lat temu doświadczyłem podwójnego przelewu wypłaty, lecz moja radość trwała mniej niż 24 godziny, gdyż bank wysłał do mnie e-mail, a przedstawiciel zadzwonił, że niespodziewany wzrost kwoty na koncie to nie premia od pracodawcy, lecz błąd komputera, przez co środki zostaną mi natychmiastowo odebrane. A mogło być tak pięknie…

Masz problemy lub wątpliwości związane z obsługą konta i zachowaniem pracowników banku i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com