Ekogroszek można łatwo kupić przez internet w e-sklepie PGG. I przy okazji wybrać sprawdzonego dostawcę

Środowisko Dołącz do dyskusji (230)
Ekogroszek można łatwo kupić przez internet w e-sklepie PGG. I przy okazji wybrać sprawdzonego dostawcę

Polska Grupa Górnicza ewidentnie wyczuła dobry moment sprzedażowy i chce z tego korzystać. Po marcowym starcie z internetowymi zakupami węgla, teraz tworzona jest baza przewoźników PGG. Ten pomysł znów ma potencjał na sukces.

O tym, że ceny węgla idą w górę wiedzą już wszyscy. Polacy niejako przymusowo pogodzili się z tym surowcem i masowo go wykupują, a już szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek. Efektem tego są horrendalne ceny osiągane na rynku oraz brak dostępności węgla. Sytuację próbuje wykorzystać Polska Grupa Górnicza, która ostatnimi czasy osiąga sporo sprzedażowych sukcesów.

E-sklep PGG stał się hitem, czas na dostawy

Od 11 marca 2022 r. klienci indywidualni mogą kupić węgiel u największego krajowego producenta także przez Internet. Jak się okazuje PGG od tego czasu udało się już obsłużyć ponad 17 tysięcy klientów. Łączna ilość sprzedanego surowca oscyluje z kolei w granicach 85 tysięcy ton. To sprawia, że węgla w magazynach często po prostu brakuje.

Choć decyzja o uruchomieniu e-sklepu spotkała się z dużym entuzjazmem, to jednak wiele osób narzekało na konieczność samodzielnej organizacji dostawy. Teraz ma się to zmienić. Odpowiedzią na oczekiwania klientów będzie baza przewoźników PGG. Dzięki temu nabywcy węgla dostaną możliwość wyboru sprawdzonego wcześniej dostawcy.

W ten sposób Polska Grupa Górnicza chce także usprawnić własny proces sprzedaży w zakresie szybkości realizacji zamówień i terminowości ich dostaw.

Baza przewoźników PGG – trzeba spełniać konkretne warunki

Jak się dowiadujemy ze strony PGG, kandydaci na przewoźników muszą spełnić konkretne warunki. Przede wszystkim chodzi tu o posiadanie uprawnień i zezwoleń. Istotne jest zwłaszcza ważne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego rzeczy. Niezbędnym wymogiem będzie także posiadanie co najmniej 3 letniego doświadczenia w zakresie transportu towarów.

Trzeba przyznać, że pomysł PGG wygląda naprawdę obiecująco. Jeżeli producentowi węgla uda się w szybkim czasie stworzyć sprawną bazę przewoźników, to statystyki sprzedaży znów wystrzelą w górę. Przyczyni się do tego przede wszystkim obecna sytuacja na rynku, ale także usprawnienie procesu zakupu.

Wybierając dostawę z bazy przewoźników PGG klienci zyskają bowiem sprawdzoną i rzetelną firmę. Koszty takiej transakcji także mogą być niższe. Wszak baza liczyć ma kilkadziesiąt podmiotów, a więc konkurencja będzie spora. Dzięki temu może uda się zablokować nieustannie rosnące ceny transportu węgla.