Biedronka gotowa na wolne niedziele – próba generalna już w ten weekend

Gorące tematy Zakupy dołącz do dyskusji (45) 08.03.2018
Biedronka gotowa na wolne niedziele – próba generalna już w ten weekend

Udostępnij

Joanna Buchwałd-Musińska

Wiodąca w Polsce sieć dyskontów Biedronka ogłosiła, że jest całkowicie logistycznie przygotowana na niedziele wolne od handlu. Wydłużą się godziny otwarcia, otworzą wszystkie kasy i zwiększy zatowarowanie.

Biedronka gotowa na zakaz handlu w niedziele

Centrum prasowe Biedronki poinformowało, że sieć wprowadziła już zmiany, które mają na celu optymalizację obsługi klientów przed ustawowo wolnymi niedzielami. Zakaz handlu w niedziele wszedł w życie z dniem 1.03.2018 r. i zgodnie z ustawą, w wolne niedziele zarówno galerie handlowe jak i dyskonty spożywcze będą zamknięte. Spowodowało to nie tylko obawy wśród klientów, ale i handlowców. Biedronka po raz kolejny wychodzi naprzeciw ustawie i w trosce o klienta optymalizuje swoje usługi.

Wydłużone godziny otwarcia

Zmianie ulegną godziny otwarcia poszczególnych sklepów. W piątki i soboty poprzedzające niedziele wolne od handlu dyskonty będą otwarte do godziny 22, a w najczęściej uczęszczanych lokalizacjach – do 23.

Wszystkie kasy otwarte

We wszystkie piątki i soboty w godzinach szczytu otwarte będą wszystkie dostępne kasy. Z zapowiedzi sieci wynika, że będzie to co najmniej 5 godzin w ciągu dnia, zależnych od natężenia ruchu w danej lokalizacji.

Częstsze dostawy, więcej promocji

Biedronka zapowiada, że w trosce o jak najwyższy standard obsługi klientów, w weekendy zwiększy liczby dostaw do sklepów, by zapewnić maksymalnie świeży towar. Zwielokrotni również ilość produktów oferowanych w promocji, by ich dostępność była równomierna w poszczególne dni.

Zakaz handlu w niedzielę nie dotknie finansowo pracowników Biedronki

Najczęściej przywoływanym argumentem przeciw wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę były konsekwencje finansowe dla pracowników. Wolne niedziele to przede wszystkim niższy utarg, ale również mniej przepracowanych godzin, czyli niższe pensje. Biedronka zapowiedziała, że we wszystkie piątki i soboty w dyskontach będzie pracować 5 tysięcy osób więcej niż dotąd. Wszystko wskazuje więc na to, że zakaz handlu w niedzielę nie da po kieszeniom pracownikom sieci.

Biedronka udostępniła dla swoich klientów spot reklamowy, którego celem jest przybliżenie nowej organizacji pracy klientom. Sieć zastrzega również, że zmiany mają charakter testowy i w zależności od wyników – mogą ulegać modyfikacjom.

Na portalu pisaliśmy już wcześniej o tym, że zakaz handlu w niedzielę może spowodować, że pracownicy Biedronki będą przychodzili do pracy na nocne zmiany, oficjalnie jednak sieć postawiła na koncentrację pracy w godzinach szczytu w piątki i soboty.