Bitcoin bez podatku w UE

Podatki Technologie Zagranica Dołącz do dyskusji
Bitcoin bez podatku w UE

Trybunał Sprawiedliwości UE: Bitcoin bez podatku dla firm i osób prywatnych.

Pomimo, że wirtualne waluty i obrót nimi jest bacznie śledzony przez służby większości krajów to przez cały czas ludzie je wydobywają, handlują, czy wymieniają je między sobą. Urzędy skarbowe większości krajów miały problem z takimi wirtualnymi walutami, gdyż nie do końca było wiadomo, czy od transakcji dokonywanych tymi „pieniędzmi” powinien być odprowadzany podatek. Bitcoin bez podatku dla firm i osób prywatnych – tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

Jednym słowem, kryptowaluta, jaką jest Bitcoin, została uznana za prawowity środek płatniczy na terenie UE. Mogą go swobodnie nabywać i wymieniać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Co jest bardzo ważne, ujednolicono tym przepisy dla wszystkich krajów zrzeszonych w UE.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE został ogłoszony 22.10.2015 r. Dzięki niemu Bitcoin będzie mógł trafić do wszystkich wirtualnych kantorów wymiany walut. Pisaliśmy także, że według Urzędów Skarbowych po zakupie dóbr należy odprowadzić podatek. Jesteśmy przekonani, że wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE niczego nie zmieni w tej kwestii, gdyż dotyczy on jedynie obrotu walutami, a nie dóbr za nie zakupionych.

Masz problemy lub wątpliwości związane z wirtualnymi walutami, obrotem walutą lub zakupem dóbr za wirtualne pieniądze i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com