Bitrix24: zoptymalizuj procesy w swojej firmie

Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Bitrix24: zoptymalizuj procesy w swojej firmie

Optymalizacja i automatyzacja procesów HR brzmi jak marzenie? Marzenia się spełniają, ponieważ obecnie na rynku dostępne są narzędzia, które to umożliwiają. Doskonałym przykładem oprogramowania wspierającego procesy HR (i nie tylko) jest Bitrix24 – narzędzie umożliwiające śledzenie czasu pracy, rozdzielanie zadań, koordynację projektów i prowadzenie kampanii marketingowych z poziomu jednego pulpitu. To kompleksowa optymalizacja HR, komunikacji oraz marketingu.

Bitrix24 – optymalizuj procesy w swojej firmie

Dzięki Bitrix24 czas poświęcany na formalności związane z HR zostanie ograniczony do minimum, a efekty pracy będą procentować. Narzędzie oferuje szeroki wachlarz funkcji – od zarządzania projektami, przez komunikację wewnętrzną, aż po CRM i automatyzację marketingu. To bardzo istotne, ponieważ dzięki połączeniu możliwości zautomatyzowania procesów HR z działaniami marketingowymi, wszystkie istotne dla firmy zadania wykonamy z poziomu jednego pulpitu, bez konieczności przełączania się pomiędzy programami.

Warto zwrócić uwagę, że dzięki przeniesieniu wszystkich istotnych procesów firmowych do Bitrix24, zaoszczędzimy sporo czasu, a firmowe projekty, zadania poszczególnych zespołów lub pracowników, a także wszelkie działania marketingowe będą jasne i przejrzyste. Nie tylko pozwoli to na przyspieszenie poszczególnych procesów, ale będzie miało istotny wpływ na zarządzanie, a co za tym idzie – na efektywność pracy całej firmy. Zarządzając zarówno kwestiami HR, jak i marketingiem z poziomu Bitrix24 zyskujemy pełen wgląd w sytuację i możemy wykluczyć procesy, które zajmują dużo czasu i w żaden sposób nie przekładają się na wynik.

Duże znaczenie ma również możliwość wprowadzenia wewnętrznego – elektronicznego obiegu dokumentów. To nie tylko zysk w ujęciu czasu pracy (brak konieczności drukowania odpowiednich wniosków, mozolnego wypełniania i zanoszenia ich do odpowiedniego biura), ale również możliwość cięcia kosztów, a także wprowadzenie ekologicznych rozwiązań w firmie.

Bitrix24 dzięki swojej wielozadaniowości pozwala na zaspokojenie potrzeb różnych działów w firmie (nie tylko działku kadr, czy marketingu), a także dzięki automatycznym podsumowaniom i jasnemu przedstawieniu danych ułatwia pracę kadrze zarządzającej. Co więcej, Bitrix24 łatwo integruje się z innymi popularnymi narzędziami i platformami, co pozwala na płynne działanie i wymianę danych między systemami.

Optymalizacja i automatyzacja procesów przekłada się na zyski

Zarządzanie firmą (niezależnie od jej wielkości) nie sprowadza się tylko do stworzenia pożądanego produktu lub usługi. To przede wszystkim odpowiednia koordynacja działań, tak aby nie tracić cennego czasu. Wbrew pozorom wielkość firmy nie ma tutaj znaczenia, a optymalizacja i automatyzacja poszczególnych procesów ma kluczowe znaczenie zarówno w przypadku globalnych przedsiębiorstw, jak i w sektorze małych i średnich firm.

Niezależnie od wielkości firmy Bitrix24 oferuje rozwiązania, dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy – z oprogramowania korzystają zarówno małe startupy, jak i duże korporacje. Narzędzie jest dostępne zarówno w wersji chmurowej, jak i lokalnej, co daje elastyczność w wyborze najlepszego rozwiązania dla firmy.

Co bardzo istotne – to klient decyduje, z jakiej wersji programu korzysta – rejestracja jest darmowa i nie wiąże się z kosztami (nie jest wersją testową, wygasającą po upływie określonego terminu), do momentu, kiedy to przedsiębiorca podejmie decyzję o wykupieniu dodatkowych opcji. Bitrix24 oferuje różne plany cenowe (w tym wspomniany bezpłatny plan, który pozwala korzystać z podstawowych funkcji bez żadnych opłat). Wyższy plan, wiążący się z opłatami to dostęp do dodatkowych narzędzi – korzystający może wybrać rozwiązanie dostosowane do potrzeb, typu działalności i rozmiaru firmy.

Bezpłatna wersja jest dostępna bez ograniczeń czasowych, dla nieograniczonej liczby osób. W przypadku przejścia na wyższy plan Bitrix24 nalicza opłatę stałą – zależną od wykupionych narzędzi, nie od liczby użytkowników, którzy będą z nich korzystać. Nieodpłatna wersja jest dobrym sposobem na przetestowanie możliwości oprogramowania. Oprogramowania, które zastępuje wszystkie dotychczas stosowane rozwiązania typu SaaS. Migracja danych z innych systemów przebiega bezproblemowo i szybko a narzędzie jest zintegrowane z wszystkimi popularnymi rozwiązaniami i aplikacjami.

Jakie procesy w firmie może zoptymalizować Bitrix24?

Birix24 jest narzędziem wielozadaniowym. Główne korzyści płynące z wdrożenia tego rozwiązania w firmie to możliwość optymalizacji i automatyzacji wielu procesów, m.in.:

  • Procesów marketingowych – prowadzenie kampanii e-mailowych, realizacja kampanii w social mediach, analiza efektywności kampanii – wszystko z poziomu jednego narzędzia, bez konieczności przelogowania się pomiędzy poszczególnymi serwisami,
  • Procesów HR – rekrutacja, onboarding, zarządzanie czasem i przeprowadzanie ocen pracowniczych,
  • Procesów operacyjnych – zarządzanie projektami, śledzenie realizacji zadań i automatyzacja worklflow,
  • Procesów komunikacyjnych – komunikacja wewnętrzna, wideokonferencje i narzędzia do współpracy zespołowej.

Koszmarem każdego specjalisty z zakresu marketingu, kadr, czy zarządzania zespołem, jest konieczność poruszania się pomiędzy różnymi narzędziami. Kampanię reklamową Meta trzeba skoordynować z Google Ads, w dodatku to wszystko trzeba pogodzić z kampanią mailingową. W dodatku należałoby zorganizować spotkanie grupy roboczej, tak więc konieczne jest skorzystanie z Teams. Przełączanie się pomiędzy tymi wszystkimi narzędziami to strata czasu. Dlatego właśnie w Bitrix24 można zrobić to wszystko z poziomu jednego pulpitu – skoordynować działania marketingowe, zorganizować spotkanie zespołu i w dodatku jeszcze wysłać wiadomości do współpracowników i śledzić realizację zadań. To duże ułatwienie i spora oszczędność czasu.

Jak Bitrix24 może zoptymalizować procesy w twojej firmie?

Każda firma rządzi się swoją specyfiką, dlatego nie wszystkie narzędzia sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie. Bitrix24 nie jest jednak szablonowym oprogramowaniem, bazującym na schematach, a rozwiązaniem szytym na miarę. Narzędzie pozwala na tworzenie reguł i wyzwalaczy, które automatycznie wykonują rutynowe zadania. Dzięki temu pracownicy oszczędzają cenny czas, a ryzyko błędów ludzkich jest minimalizowane.

Zarządzanie projektami z Bitrix24 jest łatwe i efektywne. Dla użytkowników dostępny jest Wykres Gantta, tablica Kaban i śledzenie czasu pracy. Umożliwia to skuteczne planowanie, odpowiednie rozdzielanie zadań i monitorowanie postępu pracy. Narzędzie sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich zespołów, jak i dużych zespołów międzywydziałowych.

W pracy zespołowej szczególnie istotna jest dobra komunikacja. W tym również pomoże Bitrix24 – wbudowane narzędzia komunikacyjne (m.in. czaty grupowe, połączenia video, aktualności) umożliwiają szybki i jasny przepływ informacji i umożliwiają szybkie rozdzielenie zadań, konsultację istotnych spraw, a także pomagają w planowaniu dalszych działań.

Po tym wszystkim narzędzie przedstawi jeszcze stosowne raporty, które pozwolą na podsumowanie pracy, analizę ich efektywności i wykluczenie ewentualnych błędów. Narzędzia analityczne i raportowanie pozwalają na bieżąco monitorować kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) i podejmować decyzje oparte na danych.

Artykuł zawierał lokowanie Bitrix24