Wydajny smartfon do pracy można kupić za rozsądne pieniądze

Lokowanie produktu Technologie dołącz do dyskusji (185) 25.02.2019
Wydajny smartfon do pracy można kupić za rozsądne pieniądze

Jerzy Wilczek

Czemu warto kupić sztandarowy smartfon? Bo ten może być naszą prawą ręką w biznesie. Co więcej, taki sprzęt wcale nie musi kosztować fortuny.

Po pierwsze – komponenty. Nie każdy flagowy smartfon ma podzespoły z najwyższej półki, producenci często szukają w tym aspekcie oszczędności, ograniczając dostępną pamięć RAM czy moc procesora. W przypadku Honor View 20 nie ma to jednak miejsca. Model ten dysponuje absolutnie topową specyfikacją pozwalającą nie tylko na komfortową pracę, ale nawet granie w najbardziej wymagające tytuły.

Zastosowane komponenty to procesor Kirin 980, aż 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Na półkach sklepowych trudno znaleźć sprzęty o lepszej specyfikacji sprzętowej, zwłaszcza w cenie do 3000 zł.

Aplikacje to niezbędne narzędzia w biznesie. Warto mieć ich jak najwięcej.

Trello czy Slack pozwolą zarządzać projektami, a mobilny pakiet Office sprawi, że podpisanie umowy będzie możliwe nawet w podróży. Dyktafon pozwoli zarejestrować myśli czy ciekawe pomysły. Słowem – aplikacji dla przedsiębiorców jest mnóstwo, więc warto mieć na nie miejsce.

Co prawda nawet budżetowe smartfony mogą pomieścić wiele programów, ale zbyt wiele aplikacji może drastycznie zmniejszyć wydajność urządzenia. W przypadku smartfonu z wyższej półki, takiego jak Honor View 20, problem ten nie będzie występował.

Aparat jako skaner akt? Czemu nie!

Mobilna fotografia podbija świat. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu współczesne smartfony oferują jakość zdjęć, która do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla lustrzanek. Widać to po Honorze View 20, który ma największą matrycę spośród obecnie sprzedawanych smartfonów i oferuje świetną jakość zdjęć, co potwierdziły m.in. testy przeprowadzone na Spider’s Web. Wynika z nich, że wbudowany aparat działa wyjątkowo dobrze. Zdjęcia w rozdzielczości 48 megapikseli są szczegółowe i ładne, a sztuczna inteligencja faktycznie poprawia jakość wykonywanych fotografii. To miłe, ponieważ w większości smartfonów AI jest tylko marketingowym sloganem.

biznesowy smartfon

Warto jednak pamiętać, że doskonały aparat przydaje się nie tylko do robienia zdjęć ulubionych krajobrazów, portertów członków rodziny oraz selfie. Jedno z podstawowych zastosowań smartfonu w biznesie to fotografowanie dokumentów. Owszem, kilkunastostronicową umowę można też skserować czy zeskanować. Ale zrobienie zdjęcia jest szybsze, wygodniejsze i pozwala mieć dokumenty zawsze przy sobie.

Technologiczne gadżety w smartfonach naprawdę ułatwiają życie przedsiębiorcy.

Przykładem tego jest chociażby Dual SIM. Obsługa dwóch numerów telefonów pozwala na duże oszczędności lub mądrzejsze wydatki. Zamiast dwóch kiepskich smartfonów można wybrać jeden model z najwyższej półki, który będzie służył zarówno jako smartfon biznesowy, jak też domowy, a przy okazji będzie również świetnym aparatem fotograficznym.

Przedsiębiorcy docenią też duży akumulator o pojemności 4000 mAh. Bez problemu wystarczy on na cały dzień pracy, a jeżeli komuś zdarzy się go rozładować za wcześnie z pomocą przyjdzie szybkie ładowanie SuperCharge. Kilkanaście minut na kablu wystarczy, by wydłużyć czas pracy o dobre kilka godzin.

Kolejne przydatne rozwiązanie to czytnik linii papilarnych, który zabezpiecza smartfon i jednocześnie pozwala na łatwe odblokowanie go przez właściciela. Nie zabrakło tu też logowania się za pomocą twarzy, więc każdy może wybrać swój ulubiony sposób zabezpieczania urządzenia. W ten sposób ochronimy nie tylko swoje dane, ale też pieniądze, bo dzięki modułowi NFC Honor View 20 może działać jako zbliżeniowa karta płatnicza.

Wisienką na torcie jest tu tryb PC Mode, czyli możliwość używania smartfona jako pełnoprawnego komputera. Wystarczy podłączyć Honor View 20 do monitora za pomocą kabla USB-C lub odpowiedniej przejściówki oraz uruchomić bezprzewodową klawiaturę i mysz, by cieszyć się pełnoprawnym stanowiskiem do pracy biurowej.

Ale biznes to też pieniądze, prawda?

Koniec końców, w biznesie wszystko musi się opłacać. Każdy przedsiębiorca wie przecież, że wydawanie pieniędzy jest łatwe. ale prawdziwą sztuką jest kupowanie wyłącznie rzeczy przydatnych i w pełni wartych swojej ceny.

Dlatego należy zwrócić uwagę na sprzęty Honora, zwłaszcza model View 20. Marka opiera się rynkowym trendom i nie wydaje sztandarowego modelu w cenie 4-5 tysięcy złotych. Zamiast tego wypuszcza smartfon z najwyższej półki, który w dniu premiery kosztuje tylko 2899 zł.

Honor View 20 to sztandarowy smartfon w pełni wart swojej ceny, czego nie da się powiedzieć o zdecydowanej większości nowych sprzętów trafiających do sklepów. I to jest chyba jego najlepsza możliwa rekomendacja.

Czytaj też:

Artykuł powstał we współpracy z marką Honor.

Fotografie: Marcin Połowianiuk/Spider’s Web