Bp odpowiada Orlenowi. Ruszyła wielka licytacja na najtańsze paliwo

Finanse Moto Dołącz do dyskusji
Bp odpowiada Orlenowi. Ruszyła wielka licytacja na najtańsze paliwo

Po wprowadzenie promocji na paliwo przez Orlen było wiadomo, że na odpowiedź innych koncernów nie trzeba będzie czekać długo. Pierwszy zniżkę zapowiedział Lotos, teraz na ofertę polskich stacji odpowiada BP. Promocja na paliwo na BP ruszyła 1 lipca. Jaki rabat otrzymają klienci?

Bp, Lotos i Orlen — promocja na paliwo

Stacja bp nie pozostała obojętna w rozgrywającej się na naszej polskiej arenie walce koncernów paliwowych. Brytyjska spółka zaoferowała promocję dla posiadaczy karty PAYBACK, dzięki której już od wielu lat można zbierać punkty za tankowanie na stacjach i wymieniać je na zniżki lub kupony. W ramach wakacyjnej promocji bp oferuje zniżkę w wysokości 30 groszy na litrze dowolnego paliwa. Niestety promocja nie obowiązuje przy tankowaniu LPG. Dla tankujących autogaz stacja oferuje jedynie 10 groszy zniżki na litrze. Identyczną zniżkę otrzymają klienci nieposiadający zarejestrowanej karty PAYBACK przy tankowaniu benzyny.

Dodatkową ofertą przy zatankowaniu 25 litrów benzyny jest bon rabatowy 3 zł na zakupy w Wild Bean Cafe i myjni, możliwość otrzymania szóstego dowolnego hot doga gratis oraz promocje w sklepie bp. Sieć zapowiedziała również kontynuowanie stałej oferty czwartkowej, Diesel Ultimate w cenie regularnej.

Promocja na paliwo na bp. Kto da więcej?

Porównując obowiązujące obecnie na stacjach zniżki, ta oferowana przez bp wypada najkorzystniej. Przede wszystkim nie ma wprowadzonego limitu tankowania zarówno ze względu na liczbę tankowań, jak i ilość. W ofercie Orlenu i Lotosu jest to 150 i 50 litrów na kartę. W każdej z trzech ofert, aby skorzystać z promocji konieczne jest posiadanie karty lojalnościowej.

Chociaż w przypadku bp nie jest to stricte tego typu karta. Program PAYBACK jest dość popularny i umożliwia zbieranie punktów w różnych sieciach. W przypadku bp otrzymamy 3 punkty za każde 2 litry benzyny lub gazu. Zebrane punkty możemy wymienić na karty podarunkowe np. do Allegro, vouchery czy nagrody rzeczowe. Co prawda program lojalnościowy Orlenu daje nam podobne możliwości, jednak zebranie punktów tylko za samo tankowanie jest dość długotrwałe.

Oprócz korzyści płynących ze zbierania punktów kolejnym plusem promocji jest bon rabatowy. 3 złote może nie jest imponującą kwotą, ale obniża nam np. koszt zakupu kawy na stacji. Warto odnotować, że spośród trzech sieci bp oferuje jako jedyna taki bon.

Patrząc na tempo ogłaszania wakacyjnej zniżki na paliwo mam nadzieję, że jest to dopiero początek.