Być jak William Wallace? Tytuł szkockiego Lorda kupisz sobie już od 29,99 zł

Codzienne Na wesoło Dołącz do dyskusji
Być jak William Wallace? Tytuł szkockiego Lorda kupisz sobie już od 29,99 zł

Wykupując stopę kwadratową szkockiej ziemi już za 29,99 zł możesz zostać szkockim Lordem lub Lady.

Kto nie marzył w dzieciństwie choć przez chwilę, by móc zostać członkiem rodziny królewskiej, lordowskiej lub mieć tytuł szlachecki i być rycerzem lub damą dworu? Przypadkiem trafiłem na ofertę zamieszczoną na jednym z serwisów sprzedaży grupowej, która wydała mi się niezwykle ciekawym przedsięwzięciem. Wybierając jeden z pakietów, a przy najtańszym już 29,99 zł możesz zostać szkockim Lordem lub Lady.

Oferta wydała mi się ciekawa na tyle, że jeśli ktoś jeszcze pamięta, lata temu pewien człowiek, wykorzystując lukę prawną, zarejestrował firmę, która ogłosiła, że jest prawnym dysponentem terenów na Księżycu i innych planetach Układu Słonecznego i oferuje działki, które można sobie wykupić na takim ciele niebieskim. Wiedziony szaleństwem wysupłałem te kilka dolarów, wpłaciłem na konto, nie spodziewając się w zasadzie niczego, aleeee… Po pewnym czasie otrzymałem swój certyfikat posiadacza działki na księżycu wraz z mapką i innymi „dokumentami” potwierdzającymi nabycie gruntu. Kiedyś postawię tam „stację benzynową” ;)

Wracając do „Szkocji”, trzeba przyznać, że to ciekawy pomysł na biznes. Ktoś jest właścicielem zamku Dunans Castle i ziem wokół niego i najprawdopodobniej ma prawa do dysponowania nimi. Zamiast liczyć na turystykę, czy sprzedaż posiadłości za ogromne pieniądze, policzono, że sprzedając teren na stopy kwadratowe, a dodatkowo oferując nabywcom różne formy nadawania tytułów (jeśli ma tak możliwość), można zrobić z tego niezły interes.

Wybierając jeden z kilku pakietów, różniących się oczywiście ceną, można stać się posiadaczem stopy kwadratowej szkockiej ziemi w posiadłości, którą właściciele chcą wyremontować po pożarze, listu dziękczynnego od Dziedzica i nadania tytułu Lorda lub Lady Chaol Ghleann. Dodatkowym bonusem jest możliwość darmowego zwiedzenia zamku i przyległych do niego ogrodów.

Na stronie internetowej zamku Dunans Castle, można wybrać także inne opcje, a na dodatek dokupić pamiątki związane z zamkiem i Szkocją.

Za najniższą kwotę przysługują oczywiście tytuły, ale dokumenty dostaniemy w wersji online i PDF. Przy wyższych opcjach można dostać już pamiątkowy folder z odbitym w lace herbem. Jest wielce prawdopodobne, że tytuł jest nadawany honorowo i nie będzie podstawą do szczycenia się nim tak, jakby był nadany przez Króla czy Królową, albo do wykorzystania go w innym celu. Nie mniej, jeśli tylko ktoś chciałby spełnić swoje lub czyjeś marzenie z dzieciństwa, to jest już taka możliwość.

Masz problemy lub wątpliwości związane z zakupami lub sprzedażą nieruchomości, a także z tytułami własności ziemi i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z Wikimedia Commons