Czarne chmury nad kierowcami – są problemy z systemem CEPiK 2.0

Gorące tematy Państwo Dołącz do dyskusji (4)
Czarne chmury nad kierowcami – są problemy z systemem CEPiK 2.0

Są problemy z systemem CEPiK 2.0- czarne chmury nad starającymi się o prawo jazdy i rejestrującymi samochody.

Dnia 4 stycznia 2016 roku w życie wejdą nowe przepisy, uruchomione zostaną nowe systemy, w tym także zmodernizowana wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Modernizowany kosztem ponad 120 000 000 zł (tak podaje GW) system, na który bardzo narzekano, gdyż był archaiczny, niewydajny i awaryjny. Wiele osób jednak twierdzi, że są problemy z systemem CEPiK 2.0.

System CEPiK 2.0 ma łączyć w sobie różne funkcje, w tym między innymi bazy danych kierowców, pojazdów i ich właścicieli, zgłoszenia na egzamin na prawo jazdy. Jak twierdzą diagności pracujący w stacjach kontroli pojazdów, w WORDach, w wydziałach komunikacji w starostwach, nie ogłoszono, czy i kiedy odbędą się szkolenia z obsługi tego oprogramowania. Wersja testowa jest pozbawiona nawet przykładowej bazy danych. Co więcej, nie wydano jeszcze bardzo wielu ważnych rozporządzeń wykonawczych do nowych przepisów.

Może się tak zdarzyć, że w dniu wejścia w życie obowiązku korzystania z nowej wersji CEPiKu, wszystko się posypie, gdyż ludzie dostaną do ręki narzędzie, które będzie dla nich nowością, przez co ich praca będzie nieefektywna, a w pewnych sytuacjach wręcz niemożliwa. MSW zapewnia, że zdążą ze wszystkim do Nowego Roku.

Czy faktycznie informatycy i programiści z Centralnego Ośrodka Informatyki MSW i samo MSW zdąży ze wszystkim do 4 stycznia 2016 roku? Czy może jednak po Nowym Roku kierowców czeka prawdziwa gehenna związana z załatwianiem spraw dotyczących egzaminów na prawo jazdy, rejestracji pojazdów, dokonywania przeglądów technicznych, etc.?

Masz problemy lub wątpliwości związane z pracą urzędników, działaniami urzędów, rejestracją pojazdów czy egzaminami na prawo jazdy i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu CEPiK