Czy tablet nadaje się na sprzęt do prowadzenia firmy?

Firmowy lifestyle Lokowanie produktu Zakupy firmowe Dołącz do dyskusji (47)
Czy tablet nadaje się na sprzęt do prowadzenia firmy?

Nowoczesna i sprawnie funkcjonująca firma nie może działać bez dostępu do internetu, bez oprogramowania, a przede wszystkim bez urządzeń, które pozwalają z nich korzystać. Warto dobrze zastanowić się jaki sprzęt kupić do firmy. 

Wiele osób zastanawia się jaki sprzęt do firmy wybrać, by jak najlepiej sprawdzał się w codziennej kilkugodzinnej pracy. Użytkownicy zwracają uwagę na różne cechy, które są dla nich istotne. Niektórzy docenią dotykowy ekran i poręczność tabletu. Inni potrzebują fizycznej klawiatury, by jak najwygodniej korzystać wpisywać tekst. A jeszcze inni chcieliby połączyć cechy obu produktów w jedno, by nie musieć wydawać pieniędzy na dwa oddzielne urządzenia. Laptop, tablet, a może komputer konwertowalny? Jaki sprzęt do firmy warto kupić?

Czy jako sprzęt do firmy warto kupić tablet?

Tablety znamy wszyscy, są to co do zasady niewielkie urządzenia, które oryginalnie powstały do konsumpcji treści. Praktycznie każdy duży producent oferuje tablety. Użytkownik może więc wybierać pomiędzy urządzeniami w różnych rozmiarach i o różnych możliwościach. Tylko, czy tablet jest w stanie zaspokoić potrzeby firmy? Jest dobry do pokazywania grafik, zdjęć, albo postępu realizacji usług. Będzie nieocenionym pomocnikiem fotografów i innych ludzi zajmujących się tworzeniem treści multimedialnych. Ale kompletnie nie będzie się nadawał do prowadzenia księgowości, do pisania podań do ZUSu lub urzędu skarbowego. Nie będzie też przydatny dla osób, które zajmują się pisaniem lub arkuszami kalkulacyjnymi. Oczywiście, w komentarzach odezwą się ludzie, którzy stwierdzą, że na tablecie napisali książkę o objętości „Lodu” Dukaja i widzą żadnej różnicy między tabletem, a laptopem, ale umówmy się – to promil użytkowników tabletów. Ponadto aplikacje mobilne i systemy operacyjne zainstalowane na tabletach nie maja tylu możliwości co programy działające w środowisku Windows.

Reasumując – tablet niezbyt nadaje się do codziennej, kilkugodzinnej pracy.

Jako sprzęt do firmy lepiej kupić laptop niż tablet

Laptopy są świetnymi urządzeniami do pracy. Możemy trzymać je na biurku w sposób jaki nam odpowiada. Nie jesteśmy uziemieni przez jednostkę centralną. Możemy pracować w domu, pociągu, samolocie, gdzie tylko chcemy. Laptop o wiele lepiej sprawdzi się przy pisaniu, obsłudze arkuszy kalkulacyjnych czy też programów księgowych niż dowolny tablet. Laptopy podbiły rynek urządzeń biurowych. Dowolność konfiguracji pozwala dopasować urządzenie do własnych potrzeb. Możemy wybrać laptopa ze słabszymi podzespołami, który wystarczy w zwykłym biurowym zastosowaniu, a możemy uzbroić go w potężny procesor i kartę graficzną, które będą niezbędne np. do obróbki materiałów filmowych. Niewątpliwym plusem laptopów jest dostępne na nie oprogramowanie. Programy do edycji tekstu, wideo oraz grafiki mają większe możliwości i są wygodniejsze w obsłudze. Nowoczesne komputery mobilne są lekkie i wygodne, a mimo to możemy do nich podłączyć wiele urządzeń peryferyjnych, których nie podepniemy do tabletów. Niestety, gorzej sobie radzą podczas prezentacji treści potencjalnemu kontrahentowi.

A może jako sprzęt do firmy warto kupić komputer konwertowalny, zwany popularnie 2w1?

Komputer konwertowalny to ciekawe połączenie możliwości tabletu z zaletami użytkowymi laptopów. Dzięki odchylanemu, dotykowemu ekranowi mogą funkcjonować jak tablet – są lekkie, poręczne, można je ustawić w różnych położeniach. Dzięki wspomnianym zaletom są idealnym połączeniem wygody pisania i tworzenia treści z dotykowym ekranem i innymi funkcjami tych urządzeń. Ponieważ ich wyświetlacze są najczęściej większe, niż te montowane w tabletach, jeszcze lepiej niż te ostatnie nadają się do przeglądania treści i prezentowania ich przyszłym kontrahentom. Mają jednak nad nimi ogromną przewagę – system Windows i oprogramowanie, które możemy na nim zainstalować. Dzięki temu możemy wygodnie pracować na programach biurowych wchodzących w skład pakietu Office. Możemy również zainstalować oprogramowanie do obróbki wideo i korzystać z niego wykorzystując intuicyjny interfejs dotykowy.

Konwertowalny laptop, taki jak Dell Latitude 9510 jest o wiele bardziej zaawansowany i funkcjonalny niż dowolny zwykły tablet, ponieważ oferuje dużo wyższą uniwersalność. Jeżeli tylko chcemy, możemy pracować na laptopie, wykorzystując potężne możliwości najnowszego procesora Intel Core a gdy jest nam to potrzebne wystarczy tylko zmienić pozycję ekranu i otrzymujemy bardzo wydajny i zaawansowany tablet z dużym, aż 15-sto calowym ekranem. Fajnym i interesującym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia ekranu laptopa w namiot, dzięki czemu łatwiej zaprezentujemy swoją ofertę lub wyniki pracy klientowi. Dotykowy ekran pozwala w łatwiejszy sposób korzystać z Windowsa.

Laptop konwertowalny to najciekawsza opcja

Laptop 2w1 świetnie sprawdzi się w codziennych sytuacjach biznesowych. Służący za przykład Dell Latitude 9510 jest wyposażony między innymi w złącza USB typu B i C oraz złącze HDMI, dlatego nie przeszkód, żeby podłączyć do niego różne urządzenia, takie jak np. rzutnik, z czym ma problem tablet. Laptopy konwertowalne wyposażone są w wysokiej jakości podzespoły zapewniające im dużą wydajność.

Wybierając komputer mobilny, który ma być narzędziem prowadzenia biznesu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na opcje łączności i czas pracy na baterii. Chociaż wydaje się, że w obu kwestiach większość urządzeń oferuje podobne możliwości, można znaleźć też wyróżniające się wyjątki: Dell Latitude 9510 ma na pokładzie łączność w standardzie 5G i oferuje zapierające dech w piersiach 30 godzin pracy bez ładowania. Z kolei wykorzystanie elementów sztucznej inteligencji do optymalizacji działania aplikacji czyni z tego komputera urządzenie godne drugiej dekady XXI wieku.

Zresztą, czy taki komputer konwertowalny nie wygląda świetnie?

Dell XPS 13 7390 2in1

Albo taki?

Dell Latitude 9510 2in1

Ciekawym rozwiązaniem, które wykorzystują komputery konwertowalne Della jest technologia Windows Ink. Polega to na tym, że na ekranie na przykład Della XPS 13 7390 2in1 możemy pisać palcem, tak jakbyśmy robili odręczne notatki. Pismo odręczne zostanie zamienione na tekst, a rysowane kształty na grafiki. Za pomocą tej funkcji można również tworzyć notatki na dokumentach tekstowych – tak jak to robimy na wydrukowanym tekście. By w pełni korzystać z możliwości jakie oferuje ten system, Dell oferuje do komputerów 2w1 takich jak XPS 13 7390 2in1 pióro Premium Active Pen: piszemy nim jak zwykłym długopisem, a przyciski umieszczone w kontrolerze pozwalają robić zrzuty ekranu i uruchamiać programy.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Dell