Dieta pudełkowa – co jeśli wyjeżdżamy w delegację lub na wakacje?

Zdrowie Dołącz do dyskusji (1)
Dieta pudełkowa – co jeśli wyjeżdżamy w delegację lub na wakacje?

Dieta pudełkowa a wyjazd – zdecydowanie da się to pogodzić. Co prawda dziś niewielu z nas opuszcza swoje domy, ale za kilka miesięcy to się zmieni. A że ostatni czas to wśród Polaków prawdziwy boom na dietę pudełkową, to warto wiedzieć, że jej wybranie wcale nie jest równoznaczne z tym, że przez niespodziewany wyjazd jedzenie będzie marnowało się pod drzwiami.

Dieta pudełkowa a wyjazd – co jeśli nie możemy odebrać zestawu w standardowej lokalizacji?

Dieta pudełkowa dla wielu z nas okazała się w ostatnim czasie rozwiązaniem kilku problemów na raz. Przy zamknięciu klubów fitness trudno dbać o linię, więc catering dietetyczny pozwala nie przytyć bądź wręcz schudnąć podczas lockdownu. Zamawiając „pudełka”, praktycznie nie musimy też chodzić do sklepów, gdzie – jak wiemy – bywa tłoczno. Poza tym wielu z nas, wbrew pozorom, pracuje dziś więcej i bardziej intensywnie, a przygotowane z góry na cały dzień posiłki pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Sam z takiej diety korzystam od wielu miesięcy i widzę mnóstwo plusów takiego rozwiązania.

Zasada diet pudełkowych jest prosta: im dłuższe zamówienie tym więcej korzyści. Dietę można zamówić na dowolną ilość dni, natomiast klienci często wybierają pakiet miesięczny na 20 dni (jeśli w weekend wolą ugotować sobie coś sami). Część osób decyduje się jednak na zakup diety na krótki okres, w obawie że nieprzewidziane zdarzenia sprawią, że w pewnym momencie stracą możliwość odbioru dań, na przykład z powodu wyjazdu służbowego. Dlatego na przykład catering dietetyczny WygodnaDieta.pl proponuje elastyczne podejście do takich zamówień. Jak to działa?

Otóż, jeśli trafi nam się niespodziewana podróż służbowa, to logujemy się do naszego panelu klienta i wybieramy dni, które chcemy „przeskoczyć”. Dzięki temu mamy możliwość przeniesienia diety na inny termin bądź pozostawienia jej w zawieszeniu. A to oznacza, że w przypadku tygodniowej delegacji czy dwutygodniowych wakacji przekładamy plan realizacji cateringu na przyszłość. Jest jeszcze inne rozwiązanie. WygodnaDieta.pl daje możliwość zmiany adresu, pod który dostarczone mają zostać nasze dania. Wyjazd do Warszawy, podczas gdy mieszkamy w Gdańsku? Nie ma problemu. Firma obsługuje wszystkie województwa w Polsce, więc będąc na delegacji właściwie w każdym dużym mieście możemy poprosić o czasową „przeprowadzkę” naszej diety.

Elastyczność zamówienia to podstawa cateringu dietetycznego

To właśnie elastyczność jest jednym z największych atutów diety pudełkowej. Dotyczy ona nie tylko czasu i miejsca dostawy, ale też naszych żywieniowych preferencji. Bo przecież może być na przykład tak, że po otwarciu klubów fitness zapragniemy jeść więcej i inaczej. Wygodnadieta.pl daje możliwość zmodyfikowania zamówienia właściwie w każdym momencie. Na nasze życzenie możemy zmienić kaloryczność na przykład z 1800 kcal na 2000 kcal. Ale też elastycznie „przeskoczyć” z diety niskokalorycznej choćby na dietę ketogeniczną, wegetariańską czy bezglutenową.. Wszystko w zależności od tego, w jakim momencie dbania o nasze zdrowie i sylwetkę jesteśmy.

Sam miałem tak, że przygodę z dietą pudełkową zacząłem od stosunkowo niskiej liczby kalorii. Na początku nie było łatwo, potem się przyzwyczaiłem, ale w momencie gdy schudłem wystarczająco dużo kilogramów, zdecydowałem się zwiększyć kaloryczność. W przypadku samodzielnego gotowania taka zmiana nie musi być wcale tak oczywista – jeśli bowiem nie jesteśmy profesjonalnymi dietetykami, to trudno wprowadzać takie modyfikacje w naszym sposobie odżywiania z automatu. Dlatego catering z dostawą „pod drzwi” ma duży atut, jakim jest szybkie dostosowanie się do zmieniających się wymagań klienta. A jeśli o profesjonalnych dietetykach mowa, to firmy oferujące catering dietetyczny – wśród nich WygodnaDieta.pl – dają też możliwość darmowej konsultacji ze specjalistami od odżywiania. To oni po krótkim wywiadzie będą wiedzieć najlepiej jakiego rodzaju diety potrzebujemy i jaka kaloryczność będzie dla nas optymalna.

Sam w ostatnim czasie niewiele podróżowałem, ale zdarzyło mi się kilka niespodziewanych wyjazdów służbowych. Na szczęście ani razu nie musiałem prosić sąsiada, żeby „zaopiekował się” jedzeniem pod moimi drzwiami. Wystarczyło zalogowanie się na stronę i szybkie przełożenie zamówienia z danych dni na kolejne. Dobrze jest, gdy firma cateringowa wprowadza możliwość załatwienia wszystkiego przez internet. Dzięki temu unikniemy niedomówień, jakie mogą się zdarzyć podczas rozmowy telefonicznej.

Czy dieta pudełkowa zostanie z nami na dłużej?

Wolnymi krokami zbliżamy się do końca pandemii i lockdownu. Czy to oznacza, że wiele osób zrezygnuje z diety pudełkowej? Myślę, że wręcz przeciwnie. Nasze życie przyspieszy, a czas wolny będziemy chcieli spędzać na innych aktywnościach niż domowe gotowanie. Na pewno będziemy jeść więcej „na mieście”, ale większość z nas nie będzie tego robić regularnie. Dietetyczny catering zadomowił się u nas na dobre i może odegrać istotną rolę w naszym stopniowym powrocie do aktywności, również tej fizycznej. Sporo z nas przecież będzie chciało zrzucić nadwyżkowe pandemiczne kilogramy. A do tego przyda się profesjonalna dieta, gdzie udostępniane nam są informacje o wartościach odżywczych, kaloryczności itd. Niewykluczone więc, że catering dietetyczny dopiero się w Polsce rozkręca.