Szykuje się podwyżka cen internetu dla niektórych abonentów. Można jej jednak uniknąć

Codzienne Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (10)
Szykuje się podwyżka cen internetu dla niektórych abonentów. Można jej jednak uniknąć

Droższy internet od UPC w 2022 roku? Klienci dostali stosowne e-maile informujące o podwyżkach cen. Na szczęście jest druga strona medalu, bo ostatecznie taki stan rzeczy jest… korzystny dla użytkowników.

Droższy internet od UPC w 2022 roku?

Portal „Wirtualne Media” donosi, że od 2022 roku klienci UPC będą mieć droższy internet. Operator – UPC Polska – sukcesywnie rozsyła abonentom mającym bezterminowe umowy wiadomości e-mail, w których treści zawarta jest informacja o dwóch kwestiach. Po pierwsze chodzi o podwyżkę opłat o 8 złotych miesięcznie, ale jednocześnie podniesiona zostanie prędkość internetu. Nowa prędkość zostanie uaktywniona dnia 1 lutego 2022 roku.

Treść wiadomości brzmi następująco:

Od 1 lutego 2022 roku ulepszamy Twoją usługę. Zyskasz szybszy internet w programie „Więcej korzyści dla Ciebie. Aby Ci było u nas jeszcze lepiej”. Pozdrawiamy serdecznie.

Okazuje się więc, że za minimalną – bo mówimy to kwocie rzędu 96 złotych w skali 12 miesięcy – podwyżką, stoi w istocie zauważalna poprawa funkcjonowania internetu.

Sam rzecznik prasowy UPC, Michał Fura, wskazuje źródłowemu serwisowi m.in, że:

W UPC doceniamy lojalność naszych klientów, oferując im najwyższą jakość i wartość usług cyfrowych, jednocześnie zapewniając dostęp do nielimitowanego internetu wysokiej przepustowości i najlepszej telewizyjnej rozrywki […]

Dodaje także:

[…] To szczególnie ważne, gdy więcej klientów pracuje i uczy się dziś zdalnie. […]

Warto dodać, że podwyżki można uniknąć. Co więcej, da się korzystać z szybszego internetu, a ostatecznie i tak dostać zwrot części środków.

Możliwość zwrotu części kosztów

Użytkownicy mają, jak wskazuje rzecznik, możliwość:

  • pozostania przy dotychczasowych opcjach
  • skorzystania z lepszej oferty
  • przejścia na nową ofertę z możliwością rezygnacji w ciągu 6 miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z kompensatą
  • wypowiedzenia umowy

Tak więc ci, którzy nie podejmą żadnych działań, będą mogli do 31 lipca 2022 roku korzystać z internetu ze zwiększoną prędkością. Następnie, w ciągu 6 miesięcy, będzie można zdecydować, czy zostaje się przy dotychczasowej ofercie, czy też skorzysta się z lepszej jakości usługi.

Wówczas, co ważne, operator zwróci różnicę w abonamencie za czas od 1 lutego do dnia kontaktu z infolinią i wyrażenia woli rezygnacji.

Ci, którzy w ogóle nie będą chcieli korzystać z szybszego internetu, będą musieli do końca stycznia 2022 roku wyrazić taką wolę na specjalnej stronie internetowej. W treści formularza należy wówczas wskazać numer klienta oraz numer PESEL. Nie będą naliczane opłaty, ale i nie wzrośnie prędkość internetu.

Podobne podwyżki dotykają abonentów korzystających z telewizji kablowej. Także i co do tej usługi pakiet zostanie ulepszony, ale będzie to obarczone dodatkowymi kosztami.

Ceny generalnie idą w górę, a UPC – oprócz minimalnych podwyżek – oferuje użytkownikom więcej, niż mieli dotychczas. Jest to więc dosyć uczciwa oferta. A jeżeli komuś to nie pasuje, to zawsze może z rzeczonej oferty nie skorzystać.