Kupiłeś kiedyś kalendarz od kominiarza? Najpewniej dałeś się oszukać…

Gorące tematy Zakupy Dołącz do dyskusji (702)
Kupiłeś kiedyś kalendarz od kominiarza? Najpewniej dałeś się oszukać…

Jak co roku, nawiedzą Wasze domy fałszywi kominiarze sprzedający kalendarze – to oszuści.

Sezon grzewczy się rozpoczął i wszystkie domy, w których korzysta się z pieców, odwiedzą kominiarze. Fachowcy przyjdą oczyścić kominy, sprawdzić wentylację i będą w stanie wylegitymować się odpowiednimi dokumentami. Pamiętajcie, że także, jak co roku, nawiedzą Wasze domy fałszywi kominiarze sprzedający kalendarze – to oszuści.

Kominiarze mają obowiązek odwiedzać posiadaczy pieców i kominów, które trzeba czyścić. Odpowiednio oczyszczane powinny być także kominy wentylacyjne, gdzie zbiera się kurz, liście, ptaki też się przyczyniają do zanieczyszczania ich. Za swoje usługi pobierają opłaty, które można zweryfikować, dzwoniąc do lokalnej firmy zajmującej się czynnościami kominiarskimi. Tam też można sprawdzić, kiedy w danej okolicy będzie akcja czyszczenia, albo samemu zamówić usługę.

Niestety do drzwi mieszkańców domów i bloków także zapukają panowie przebrani w czarne uniformy, niektórzy może nawet przybrudzą twarze węglem, żeby wyglądać autentyczniej. Niektórzy będą mieli nawet przymocowane do klapy lub kieszeni na piersi jakiś identyfikator ze zdjęciem, a może nawet hologramem. Co ciekawe, nie zaoferują oni ani czyszczenia komina, ani kanałów wentylacyjnych, tylko będą to kominiarze sprzedający kalendarze lub inne „kominiarskie” gadżety za skromną opłatę. To OSZUŚCI!

Każda firma kominiarska twierdzi, że żaden ich pracownik nie sprzedaje gadżetów, nie jest żadnym akwizytorem. Oczywiście zdarza się, że ich pracownicy mają kalendarzyki, albo jakieś inne gadżety, ale oferują je… ZA DARMO! Wszystko w ramach drobnych upominków dla klientów, żeby pamiętali o kominiarzu, o konieczności czyszczenia kominów, utylizacji sadzy, etc.

Pamiętajcie, że Ci kominiarze sprzedający kalendarze to OSZUŚCI, którzy naciągają ludzi na kasę. To tacy akwizytorzy, którzy mają towar taki, a nie inny i wykorzystują wizerunek kominiarzy, żeby uwiarygodnić ceny oferowanych produktów.