Nowe Gadu-Gadu jako Tinder, Slack i aplikacja do przelewów w jednym

Codzienne Technologie Dołącz do dyskusji (22)
Nowe Gadu-Gadu jako Tinder, Slack i aplikacja do przelewów w jednym

Gadu-Gadu to komunikator, do którego niektórzy wciąż z utęsknieniem powracają myślami. Zanim Facebook (razem z Messengerem) na dobre wkradł się do łask Polaków, najwięcej osób używało właśnie komunikatora ze słoneczkiem w logo. Teraz Gadu-Gadu powraca jako… aplikacja do przelewów i randek.

Gadu-Gadu powraca w nowej odsłonie

Gadu-Gadu było komunikatorem, który zyskał oszałamiającą popularność u progu nowego tysiąclecia. Blisko dekadę „słoneczko” królowało na pulpitach komputerów. Oczywiście nie był to jedyny komunikator w tym czasie (pamiętam np. ten od Tlenu), ale jednak to właśnie Gadu-Gadu podbiło serca większości Polaków nawiązujących znajomości w sieci. „Słoneczko” było zresztą bezpłatne, co powodowało, że znajomi „ze świata realnego”, którzy nie chcieli wydawać majątku na telefon, wybierali właśnie komunikację przez Gadu-Gadu.

Z pewnością był to komunikator, który miał swoje wady, jednak dopiero Nasza Klasa, a potem Facebook sprawiły, że większość użytkowników  wybrała nowe metody komunikacji. W międzyczasie Gadu-Gadu powracało w nowych odsłonach, jednak wszystko na próżno. Najwytrwalsi użytkownicy wprawdzie dzielnie przy nim trwali, problem polega jednak na tym, że mieli coraz mniej partnerów do rozmowy. Teraz może się to – przynajmniej teoretycznie – zmienić. Gadu-Gadu powraca w nowej odsłonie.

Przelewy, randki i praca przez Gadu-Gadu

Gadu-Gadu powraca, jednak ma mieć zupełnie inne funkcje. Połączenie Tindera i Slacka – tak określił zbliżającą się reformę Gadu-Gadu współwłaściciel komunikatora, Romuald Remus, w wywiadzie dla Forbes. Komunikator miałby zatem umożliwić poznanie przyszłej miłości i komunikację ze współpracownikami w jednym. Trzeba przyznać, że to dosyć egzotyczna koncepcja. Nie wiadomo też, czy Gadu-Gadu byłoby w stanie skutecznie rywalizować z jedną lub drugą aplikacją, zwłaszcza że obie cieszą się największą popularnością, jeśli chodzi o randki czy pracę. Poznanie nowej miłości przez Gadu-Gadu miałoby być możliwe m.in. dzięki losowaniu rozmówcy. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób GG miałoby służyć komunikacji między pracownikami.

Jeszcze bardziej egzotycznie brzmi możliwość… wykonywania przelewów za pośrednictwem Gadu-Gadu. Firma England.pl, która jest właścicielem komunikatora, oferuje jednocześnie transfery pieniężne między Polską a Wielką Brytanią. W przyszłości (jednak bliżej nieokreślonej) Gadu-Gadu miałoby umożliwiać przelewy w systemie peer-to-peer.