Gwałt zbiorowy w Szpitalu Mazowieckim

Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji (1)
Gwałt zbiorowy w Szpitalu Mazowieckim

Zbiorowy gwałt na małoletnich pacjentkach Szpitala Mazowieckiego jest przyczyną postępowania, które prowadzi prokuratura w Garwolinie.

Gwałt jest jedną z najbardziej przykrych i działających destrukcyjnie na psychikę człowieka czynności, jakim można poddać inną osobę. Jednakże do takich incydentów dochodziło w Szpitalu Mazowieckim, gdzie jedne nastoletnie pacjentki doprowadziły przemocą do obcowania płciowego inne dziewczęta. Doszło tam co najmniej do dwóch takich incydentów, w grudniu ubiegłego roku i w styczniu 2015 roku.

Sprawa trafiła do prokuratora w Garwolinie, który zajął się sprawą gwałtu zbiorowego dokonanego na dwóch pacjentkach szpitala. Sprawczyniami tych ohydnych czynów miały być dwie pacjentki tego samego oddziału nerwic. Jedna z nich miała w chwili popełniania gwałtu ukończone 17 lat. To jej prokuratura postawi zarzuty, a druga będzie sądzona przed Sądem Rodzinnym w Garwolinie, gdyż jest osobą nieletnią.

Czyn z art.197 §3 pkt 1 może skutkować karą pozbawienia wolności na nie krócej niż 3 lata. Postępowanie jest w toku.

Jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą gwałtu, to wszelkie tego typu sprawy powinny być zgłoszone na policję. Jednakże w każdym z przypadków warto poradzić się prawników, którzy są w stanie szybko i sprawnie rozpatrzyć większość sytuacji i doradzić w każdej z nich. Są oni dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com