InPost rozbił bank i jeszcze zagrał na nosie Poczcie Polskiej. Paczki z Aliexpress trafią prosto do Paczkomatów

Gorące tematy Zakupy dołącz do dyskusji (552) 20.11.2019
InPost rozbił bank i jeszcze zagrał na nosie Poczcie Polskiej. Paczki z Aliexpress trafią prosto do Paczkomatów

Edyta Wara-Wąsowska

Aliexpress cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Nic dziwnego – na chińskiej platformie można znaleźć właściwie wszystko, łącznie z przedmiotami, których istnienia nawet byśmy nie podejrzewali. Paczki z Chin coraz częściej trafiają zatem do naszych domów. Już wkrótce jednak trafią najpierw do… Paczkomatów. Jak się okazuje, InPost nawiązał współpracę z Aliexpress i absolutnie rozbił bank, jeśli chodzi o pomysł biznesowy.

InPost i Aliexpress nawiązują współpracę. Paczki z Chin dotrą do nas już nie tylko kurierem

Umówmy się – oczekiwanie na kuriera nie należy do ulubionych czynności Polaków. Składa się na to wiele czynników, jednak większość z nas nie ma po prostu ani czasu, ani możliwości, by czekać na paczkę w godzinach pracy. To właśnie z tego względu tak dużą popularnością cieszą się Paczkomaty od InPostu. Dzięki temu paczkę możemy odebrać wracając do domu.

Jeśli jednak jakimś fanom Paczkomatów czegoś brakowało, to być może chodziło o zamówienie czegoś z popularnej chińskiej platformy właśnie do skrytek InPost. Chodzi oczywiście o Aliexpress, na którym Polacy kupują dużo i chętnie. Teraz okazuje się, że paczki z Chin będzie można zamówić właśnie do Paczkomatu.

InPost strategicznym partnerem Aliexpress. Poczta Polska może mieć powody do niezadowolenia

Niedawno pisaliśmy o tym, że Poczta Polska poważnie myśli o paczkomatach. Jak widać jednak – zaczęła to rozważać nieco zbyt późno, bo InPost zdążył w międzyczasie nawiązać współpracę z Aliexpress. A trzeba wiedzieć, że do tej pory obsługą paczek zamawianych z chińskiej platformy zajmowała się właśnie Poczta Polska. Jeszcze w tym tygodniu zresztą PP chwaliła się, że w pierwszym półroczu 2019 przesyłki z Chin stanowiły aż 30 proc. wszystkich przychodzących przesyłek zagranicznych. To wzrost o 6 p.p. w porównaniu do zeszłego roku i można się spodziewać, że chińskich paczek będzie przybywać. Wychodzi zatem na to, że InPost świetnie wyczuł trend.

Oczywiście warto zaznaczyć, że do tej pory również można było zamówić paczkę z Chin do Paczkomatu – ale tylko wtedy, gdy któraś z firm logistycznych obsługujących przesyłki z Chin wykupiła taką obsługę. Teraz ma się to zmienić i klienci już bez przeszkód będą mogli zamawiać paczkę do dowolnego Paczkomatu.

Informacja o współpracy InPost i Aliexpress, co ciekawe, wcale nie wyszła oficjalnie od polskiej spółki. O nawiązaniu strategicznego partnerstwa informuje Puls Biznesu, powołując się na swoje anonimowe źródła.