iPad mini 2 za darmo wraz z kartą kredytową Citibanku (Groupon) – sprawdzamy warunki

Finanse Gorące tematy Zakupy dołącz do dyskusji (8) 28.06.2015
iPad mini 2 za darmo wraz z kartą kredytową Citibanku (Groupon) – sprawdzamy warunki

Udostępnij

Maja Werner

Groupon – jak się okazuje – żyje i można znaleźć na jego łamach ciekawe promocje. Tym razem możemy załapać się na darmowego iPada mini 2, o ile tylko zdecydujemy się na kartę kredytową Citibanku. Czy warto? 

Opisywana przeze mnie promocja znajduje się pod tym adresem. Oferta ograniczona jest do 1000 pierwszych kuponów, które zostaną zaklepane za pośrednictwem Groupona i warto się pospieszyć, ponieważ – prawdopodobnie – limit ten wyczerpie się w najbliższym czasie.

Ale pamiętajcie – pośpiech jest złym doradcą, szczególnie jeśli chodzi o sprawy finansowe, dlatego najpierw przyjrzyjmy się warunkom tej współpracy. Karty kredytowe różnią się w zasadach swojego działania od kart debetowych (z których korzystamy na co dzień). Zwykle z korzystaniem z nich wiążą się wyższe opłaty, a do wyrobienia takiej karty konieczne jest wykazanie swojego dochodu.

Oferta zajawiana jest słowami „5 zł zamiast 1200 zł za Kartę Kredytową Citibank World MasterCard oraz iPad mini 2”. Ktoś mógłby pomyśleć, że 1200 złotych to wartość karty i to wspaniały interes także z punktu widzenia samej usługi finansowej, ale w tym wypadku sprytni marketingowcy wliczyli wartość iPada.

Miesięczny koszt utrzymania takiej karty to 18 złotych (216 w skali roku), chyba że transakcje bezgotówkowe wykonane za jej pomocą przekroczą 4000 złotych – wówczas karta jest darmowa. Każda dodatkowa karta to dodatkowe 9 złotych miesięcznie. Prowizja za transakcję gotówkową przy użyciu karty oraz przelew z rachunku karty wynosi 6% (i nie mniej niż 10 złotych). Oprocentowanie zadłużenia powstałego w wyniku korzystania z karty, o ile to nie zostało spłacone w całości, wynosi 10% w skali roku. Do tego dochodzi jeszcze szereg często spotykanych opłat za fakultatywne ubezpieczenia karty i dodatkowe usługi z zakresu obsługi klienta.

Promocja skierowana do osób w wieku min. 21 lat, które posiadają dochód min. 1200 zł netto i są zatrudnione w obecnej firmie min. 3 miesiące lub osób w wieku min. 25 lat, które prowadzą własną działalność gospodarczą min. 2 lata. W promocji mogą wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne, które od dnia 1 stycznia 2013 r. przed wzięciem udziału w Promocji nie posiadały żadnej głównej Karty Kredytowej Citibank.

Innymi słowy wykluczeni są z niej wszyscy, którzy w przeszłości połasili się na podobne rozdawnictwa tabletów w CitiBank. Ponadto firma jasno wskazuje kryteria odbioru nagrody:

1. Dostarczyć dokument dochodowy potwierdzający deklarowane na Wniosku dochody

2. Po otrzymaniu karty dokonać nią bezgotówkowych transakcji na łączną kwotę 2500 zł każdego miesiąca przez 3 kolejne miesiące,

3. Zalogować się min. 1 raz w serwisie bankowości internetowej Citibank Online pod adresem https://www.citibankonline.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej CitiMobile lub za pomocą aplikacji CitiHandlowy for iPad w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty podpisania przez Bank umowy o Kartę.

Po spełnieniu warunków uczestnik otrzyma mailowe potwierdzenie o przyznaniu nagrody w pierwszym tygodniu miesiąca, następującym po miesiącu, w którym spełnił warunki promocji. Umowa dotycząca karty kredytowej zawierana jest na okres 12 miesięcy, choć regulamin przewiduje możliwość wcześniejszego jej wypowiedzenia.

Najbardziej problematyczna wydaje się więc kwestia dokonania 2 500 złotych obrotu przez pierwsze trzy miesiące, no i szereg ograniczeń organizacyjnych. Bank nie spogląda ponoć łaskawym okiem na osoby, które już mają zaciągnięte jakieś kredyty.

Choć promocja Citibanku wydaje się interesująca, to mimo wszystko iPad Mini 2 jest już urządzeniem niepierwszej świeżości, jego realna wartość to około 1000 złotych. Wydaje mi się, że będzie ona warta zainteresowania przede wszystkim osób, które korzystają z kart kredytowych na co dzień, a nie amatorów promocyjnej elektroniki – liczba warunków, które należy spełnić jest bowiem stosunkowo duża w stosunku do otrzymywanego urządzenia.