Jak szybko wysłać pieniądze na Ukrainę? Tutaj z pomocą przychodzi producent bankomatów Euronet

Dobre wiadomości Finanse Praca Dołącz do dyskusji (169)
Jak szybko wysłać pieniądze na Ukrainę? Tutaj z pomocą przychodzi producent bankomatów Euronet

W połowie czerwca została uruchomiona usługa, umożliwiająca ekspresowe przesłanie pieniędzy z Polski na Ukrainę. O komfort obywateli Ukrainy zadba nowa aplikacja mobilna myRia, a także modyfikacja wielu funkcji w bankomatach Euronet.

Obywatele Ukrainy stanowią coraz większy odsetek pracowników zatrudnionych w Polsce

Dzięki otwarciu granic i większej świadomości ludzi, wyprowadzka z ojczyzny nie stanowi takiego wyzwania jak to było jeszcze 15 lat temu. Polska jest atrakcyjnym krajem dla sąsiadów zza wschodniej granicy, jako miejsce z możliwością większych perspektyw i zarobków. To właśnie ze względów finansowych do Polski przeprowadza się coraz więcej Ukraińców.

Coraz częściej na rynku pracy można spotkać zatrudnionych obcokrajowców, szczególnie właśnie ze wschodu. Ponadto w bankach powstają nawet infolinie dla klientów z Ukrainy, w których również pracują Ukraińcy. Takimi bankami są np. Getin Noble Bank, Pekao oraz Santander. Pozostałe banki również posiadają w swojej ofercie produkty dla klientów z Ukrainy, a także dedykowane aplikacje czy strony i instrukcje w języku ukraińskim.

Jest to tez powód, dla którego Euronet postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom takich klientów i ułatwić im życie. Sieć bankomatów Euronet już na początku 2019 r. dodał ukraiński do listy obsługiwanych języków. Teraz idzie o krok dalej i przy współpracy z Euronet Worldwide – Ria Money Transfer, który jest w czołówce firm oferujących przekazy pieniężne na świecie, stworzył nową aplikację.

– Możemy dziś mówić o rewolucji na rynku przekazów pieniężnych, ponieważ transakcja na linii urządzenie Euronet w Polsce – punkt Ria Transfer Money na Ukrainie to zupełnie nowa usługa. Co kluczowe, do dyspozycji naszych klientów 24 godziny przez 7 dni w tygodniu – komentuje Robert Midura, Country Manager Euronet Polska i dodaje. – Nie bez znaczenia jest z pewnością również to, że na Ukrainie gotówka jest gotowa do podjęcia niemal „od ręki”. Pod tym względem jest to usługa, jakiej do tej pory na rynku nie było.

Jak szybko wysłać pieniądze na Ukrainę?

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji z App Store lub Google Play, zainstalowanie na swoim telefonie i zarejestrowanie się. Teraz możesz już zlecić przekaz pieniężny środków na Ukrainę. Jednak, aby tego dokonać, niezbędne jest też opłacenie tego przekazu. Można to zrobić na dwa sposoby:

– używając karty płatniczej w jednym z ponad 7700 bankomatów Euronet w Polsce

– płacąc gotówką w jednym z ponad 3000 wpłato-bankomatach, bez konieczności posiadania rachunku bankowego

Dokonując płatności, przy bankomacie lub wpłato-bankomacie, należy wybrać opcję „myRia&Euronet” na ekranie lub „transakcje bez karty”. Kolejny krok to wprowadzenie lub zeskanowanie wygenerowanego kodu transakcji, następnie opłata samego przekazu. Dodatkowo ważna jest tez opłata za taki przekaz, która wynosi minimum 9zł, a zależy od wysokości przesyłanych środków.

Możliwość przekazu pieniędzy dostępna jest 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę

Tak jak krajowe przekazy pieniężne, które dostępne są w Euronet od 2015r. Cała operacja wykonywana jest przez użycie aplikacji w języku i ukraińskim, polskim i angielskim. Natomiast przekazane pieniądze  można odebrać w ponad 20 000 współpracujących punktach partnerskich – Ria Money Transfer na Ukrainie.

Także procedura jest niezwykle uproszczone i transparentna. Czyli nowa aplikacja mobilna myRia to żadna wielka filozofia czy szereg zaawansowanych opcji. Tak jak masz aplikację do robienia śmiesznych selfie, tak tez możesz wysłać pieniądze do innego kraju używając prostego mechanizmu. Otwieramy się na potrzeby innych. I dobrze. Może ktoś, kiedyś otworzy się na nasze potrzeby.