Jest sposób na uczniów mających zwolnienia z WF

Gorące tematy Państwo Dołącz do dyskusji (15)
Jest sposób na uczniów mających zwolnienia z WF

Dyrekcja łódzkiego liceum znalazła skuteczny sposób na uczniów mających zwolnienia z WF.

Zwolnienia z zajęć WF w szkołach jest prawdziwym problemem. Wiele mówi się o tym, że jesteśmy jednym z najszybciej tyjących narodów w UE, a wśród dzieci jest to po prostu plaga. W jednym z łódzkich liceów znaleziono skuteczny sposób na uczniów mających zwolnienia z WF.

Sposób jest genialny w swojej prostocie, a jak twierdzą władze tego liceum, także niezwykle skuteczny. Podstawą jest to, że w zwolnieniach z WF musi znaleźć się dokładny zapis dotyczący ćwiczeń, z których dziecko jest zwolnione, a które może wykonywać.

Kolejnym elementem systemu aktywizacji ruchowej dzieci jest przygotowanie zajęć dla uczniów trwale zwolnionych z zajęć wychowania fizycznego. Zaproponowano im zajęcia z Nordic Walking, a także naukę technik masażu zdrowotnego, które odbywają się, gdy pogoda nie pozwala na wyjście na zewnątrz budynku. Zajęcia te odbywają się na ostatniej godzinie lekcyjnej w piątek.

Podobno system sprawił, że trwałe zwolnienie z WF mają jedynie osoby, które rzeczywiście nie mogą być obciążane żadnym większym wysiłkiem fizycznym. Może inne szkoły pójdą za tym przykładem i prócz reformy związanej z zaopatrzeniem sklepików szkolnych, także ruch wpłynie na kondycję kolejnych pokoleń Polaków?

Masz problemy lub wątpliwości związane ze szkołą, prowadzeniem zajęć przez nauczycieli lub zachowaniem uczniów wobec pedagogów i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com