Kancelaria Mentzena chwali się, że zarobiła w ubiegłym roku miliony na skomplikowanym systemie podatkowym w Polsce

Biznes Podatki Dołącz do dyskusji
Kancelaria Mentzena chwali się, że zarobiła w ubiegłym roku miliony na skomplikowanym systemie podatkowym w Polsce

W ostatnich latach, kontrowersyjny polityk i jego kancelaria prawna, Kancelaria Mentzen, zyskali znaczącą uwagę nie tylko ze względu na fakt dostania się do Sejmu, ale i dzięki wyjątkowemu podejściu do obsługi prawnej i podatkowej dla przedsiębiorców. Pomimo kontrowersji, które mogą otaczać tę postać, osiągnięcia finansowe jego firmy są imponujące.

W 2023 roku, kancelaria Mentzen odnotowała rekordowe przychody na poziomie 21,5 miliona złotych, obsługując ponad 3,3 tysiąca przedsiębiorstw. To wzrost o 28% w porównaniu z rokiem poprzednim, co jest wynikiem godnym podziwu.

Co szczególnie zwraca uwagę, to innowacyjne podejście Kancelarii Mentzen do świadczenia swoich usług. Kancelaria ta, wspierająca klientów w zakresie doradztwa podatkowego, prawnego, oraz obsługi księgowej wprowadziła model subskrypcyjny. Ten model, nawiązując do popularności usług typu Netflix, pozwala małym i średnim firmom na dostęp do profesjonalnego doradztwa podatkowego i prawnego za stałą miesięczną opłatę, bez długoterminowych zobowiązań. Klienci mogą zrezygnować z usługi w dowolnym momencie. Wprawdzie stała obsługa prawna czy podatkowa nie jest w sumie niczym innowacyjnym, ale jednak z łatką „subskrypcji” w komunikatach medialnych brzmi jak coś bardzo nowoczesnego i startupowego.

Toruńskie imperium prawno-podatkowe w cieniu polityki

Zatrudniając prawie 120 specjalistów, Kancelaria Mentzen stała się jedną z największych i niezależnych firm doradczych w Polsce, niewątpliwie głównie za sprawą swojego charyzmatycznego lidera, który lansuje się na profesjonalistę i cynika wykorzystującego niedoskonałości systemu na korzyść przedsiębiorców. W gościnnym felietonie na łamach Bezprawnika jeden z liderów Konfederacji wskazywał swego czasu jak łatwo jest generować koszty w firmie.

Wypowiedzi zarządu, w tym Kamila Wielewickiego i Marty Stempniewskiej, podkreślają, że sukces firmy nie opiera się na agresywnej sprzedaży, lecz na zbudowanym zaufaniu i wysokiej jakości usługach dostępnych dzięki modelowi subskrypcyjnymu. Ponadto, plany rozwojowe Kancelarii Mentzen obejmują poszerzenie oferty o doradztwo biznesowe, marketingowe, pośrednictwo finansowe i pomoc w pozyskiwaniu dotacji, co ma na celu jeszcze większe wsparcie dla rozwoju klientów.

O sukcesach biznesowych Sławomira Mentzena zrobiło się głośno, gdy został posłem i musiał złożyć obowiązkowe oświadczenie majątkowe. Wtedy też stało się jasnym, że w odróżnieniu od niektórych liberałów jest nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem pomnażania kapitału.