Znacie ich doskonale, są na każdym rogu. Klienci Santandera skorzystają z nich za darmo, ale to dobre wieści też dla klientów np. mBanku

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Znacie ich doskonale, są na każdym rogu. Klienci Santandera skorzystają z nich za darmo, ale to dobre wieści też dla klientów np. mBanku

Santander Bank Polska nawiązuje strategiczne partnerstwo z Euronet i ITCARD, zewnętrznymi operatorami obsługującymi bankomaty i wpłatomaty. Ten ważny krok dla banku ma na celu zapewnienie klientom niezawodnych i technologicznie zaawansowanych urządzeń samoobsługowych. 

Bank rozpoczął pilotażowy projekt we wrześniu, przekazując dwa bankomaty do Euronetu. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z oczekiwaniami, to już niebawem nastąpi migracja blisko 1400 maszyn, a cały proces zakończyć się powinien dokładnie za rok. Ostateczny podział udziałów wygląda następująco: około 80% bankomatów trafi do Euronetu, a 20% do Planet Cash. Co ważne, dotyczy to także wpłatomatów.

Jest to generalnie dobry kierunek, ponieważ zarówno Euronet, jak i Planet Cash powoli zaczynają dominować polski krajobraz bankomatowy – są najlepiej znanymi Polakom maszynami, dobrze wdrażają innowacje pokroju BLIKA, są też znane rodakom i obcokrajowcom, przez co łatwiej eliminować zjawiska niepożądane, skupione na łamaniu prawa. Odchodzenie od własnych rozwiązań na rzecz doświadczonych podmiotów zewnętrznych jest dziś swego rodzaju standardem – jak widać także w branży bankomatowej.

Darmowy Euronet w Santanderze

Klienci Santander będą cieszyć się bezpłatnym dostępem do bankomatów Euronet i Planet Cash ITCARD, które będą posiadać zarówno logo Santander, jak i logo odpowiedniego operatora. Co więcej, będą oni korzystać z dodatkowych usług dostępnych w bankomatach Euronet. Równocześnie, dla klientów korzystających z bankomatów Euronetu i Planet Cash niepowiązanych z Santander, obowiązywać będą standardowe opłaty. Te w dużej mierze zależne są od umowy, jaką mamy z bankiem.

To też dobra wiadomość dla klientów innych banków

Planowana jest także sukcesywna modernizacja sieci. Obecne bankomaty Santandera będą zastępowane recyklerami, które umożliwiają zarówno wpłaty, jak i wypłaty. Po migracji, sieć bankomatów Santander będzie dostępna dla klientów innych banków na tych samych warunkach, co pozostałe urządzenia Euronet i Planet Cash. Jeśli więc klienci na przykład mBanku w ramach posiadanego konta cieszą się darmową wypłatą ze wszystkich bankomatów Euronetu, to teraz będą mogli sobie wejść do placówki Santandera i jeśli stosowny bankomat będzie oznaczony logiem Euronetu – wybrać pieniądze z maszyny bez dodatkowych opłat i prowizji.