Cztery godziny u fryzjera, trzy u kosmetyczki, czyli wszystko co musi człowiek wycierpieć, by założyć konto firmowe w Pekao S.A.

Finanse Firma Zakupy firmowe Dołącz do dyskusji (253)
Cztery godziny u fryzjera, trzy u kosmetyczki, czyli wszystko co musi człowiek wycierpieć, by założyć konto firmowe w Pekao S.A.

Przez długi czas usługi bankowe były dostępne głównie stacjonarnie. Teraz już wiele rzeczy można zrobić bez wychodzenia z domu. A skoro tak, to Bank Pekao S.A. jako pierwszy, wyszedł naprzeciw i udostępnił konto firmowe na selfie.

Czym jest konto firmowe na selfie?

Jest to zwykły rachunek dostępny dla przedsiębiorców, a różni się głównie sposobem otwarcia. Pekao S.A. stawia na zdalną obsługę i upraszcza korzystanie z bankowości swoim klientom. To zachęcający ruch ze strony banku, bo osoby prowadzące firmy i tak są na bakier z czasem. Takie ułatwienie z pewnością przysporzy wielu nowych klientów. Oczywiście to nie jest tak, że teraz tylko online i nic poza tym. Można oczywiście skorzystać z tradycyjnej metody i udać się do banku. Jednak dla tych idących z duchem czasu konto firmowe na selfie już wystartowało i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Jak mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej Banku Pekao S.A.:

To duża innowacja i kolejny dowód wkraczania naszego banku w cyfrowy świat. Wiemy, że dla mikroprzedsiębiorców ważny jest czas i minimum formalności. Dlatego czas otwarcia produktów firmowych w Pekao skrócono do 10 minut. Nowy proces został bardzo dobrze przyjęty przez klientów i doradców bankowych. Jesteśmy przekonani, że sprostamy oczekiwaniom najbardziej wymagających mikroprzedsiębiorców”.

Jak założyć konto firmowe na selfie?

Skoro na rynku można spotkać pożyczki na selfie to była kwestia czasu, by móc w ten sposób zakładać inne produkty bankowe. Uproszczona procedura i szybka weryfikacja pozwala na sprawne założenie rachunku i to z zacisza domowego. Wystarczy dostęp do komputera i kamery internetowej. To za jej pomocą należy wykonać zdjęcie twarzy, a także zdjęcie dowodu osobistego w celu weryfikacji tożsamości przez bank. Ponadto podczas zakładania konta można dodatkowo skorzystać z innych produktów bankowych np. z karty debetowej do konta czy aplikacji mobilnej. Konto firmowe na selfie umożliwia wysłanie wniosku online, a także podpisanie umowy zdalnie. Cały proces jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. W celu maksymalnego ułatwienia wypełniania wniosku, po pisaniu NIP firmy, dane zaciągają się automatycznie z CEiDG. Nie trzeba mozolnie wklepywać swoich danych firmowych. Stąd może wynika skrócenie całego procesu zakładania konta do 10 minut.

Do zgarnięcia 600 zł premii specjalnej

Bank nie poprzestaje na zaspokojeniu technicznych potrzeb swoich klientów. Poszedł o krok dalej i wynagrodzi premią za aktywne korzystanie z konta. Nie ma tu znaczenia czy jest to konto firmowe na selfie, czy otwarte w standardowy sposób. 200 zł można otrzymać po założeniu Konta Przekorzystnego Biznes.  Aby je otrzymać, należy wykonać w ciągu 3 miesięcy przelewy do ZUS, na minimum 100zł w każdym miesiącu. Ponadto konieczne jest zrealizowanie jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną do tego rachunku na kwotę minimum 100 zł. To jeszcze nie koniec, ponieważ trzeba jeszcze wykonać  przelew w kwocie również minimum 100 zł przy użyciu aplikacji PeoPay.

Kolejne 200 zł przysługuje za umowę na terminal płatniczy. Aby spełnić  ten warunek, należy wykonać transakcje przy użyciu terminala na kwotę minimum 500 zł miesięcznie. Warunek ten jest do spełnienia przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu, w którym konto zostało otwarte. Dodatkowe 200 zł jest do zgarnięcia za skorzystanie z innych produktów bankowych np. karty kredytowej czy kredytu. W tym celu należy wziąć pożyczkę, kartę kredytową lub kredyt w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Warto wiedzieć, że bank wyłącza z tej promocji przedsiębiorców, którzy mieli otwarte konta firmowe po 1 lipca 2018 r.

Jak widać, banki prześcigają się w ofertach również dla przedsiębiorców. Zdają sobie sprawę, że współpraca z firmami jest w większości przypadków długofalowa i dochodowa. Konto firmowe na selfie to niby drobny gest, ale pokazuje ukłon w stronę mikroprzedsiębiorstw. Można skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, ale nie ma przymusu. Bank natomiast chcąc zatrzymać i pozyskać nowych klientów, musi iść z duchem czasu.

Jakie konto firmowe wybrać?