Lidl będzie sprzedawać samochody

Gorące tematy Moto Zakupy dołącz do dyskusji (82) 28.03.2018
Lidl będzie sprzedawać samochody

Joanna Buchwałd-Musińska

Koncern Schwarz z Neckarsulm, właściciel marek Lild i Kaufland, zamierza handlować używanymi autami służbowymi swojej kadry managerskiej. Lidl będzie sprzedawać samochody z silnikami diesla.

Audi vs. BMW

Jak dotąd koncern zaopatrzał flotę w samochody marki Audi. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości planuje zmienić dealera na BMW. Jak donosi niemiecki „Manager-Magazin”, BMW zaproponowało koncernowi blisko 50% rabat na pojazdy z motorami diesla, podczas gdy Audi oferowało tylko 42% opustu od cen katalogowych. Rocznie Schwarz zamawiał około 4 tys. samochodów Audi rocznie. Strategia koncernu zmieniła się – w BMW będzie to rocznie około 10 tys. pojazdów, których eksploatacja będzie krótsza. W tej sytuacji Schwarz chce znaleźć rynek zbytu dla samochodów bardziej wyeksploatowanych.

Lidl będzie sprzedawać samochody w salonie

Koncern Schwarz planuje również otwarcie salonu z używanymi samochodami w Weinsberg koło Heilsbronn. Jest to nie tylko doskonały sposób na odświeżenie wizerunku firmy, ale również trafiony pomysł na biznes. Handel używanymi samochodami usprawni częstą wymianę floty, a co za tym idzie – praktycznie zniweluje potencjalne problemy techniczne, które wiążą się z eksploatacją starszych pojazdów. Ponadto, krótszy czas użytkowania służbowych samochodów, generuje mniejsze straty przy sprzedaży.

Co z ekologią?

Zadziwiające, że koncern Schwarz postawił właśnie na samochody z silnikami wysokoprężnymi. Z początkiem tego roku Lidl zadeklarował, że zmniejszy zużycie tworzyw sztucznych zarówno w opakowaniach produktów, jak i podczas ich transportu. Koncern ogłosił, że do roku 2025 ograniczy zużycie plastiku aż o 20% oraz będzie kontrolować jakość opakowań plastikowych marek własnych, by były w pełni zdatne do recyklingu. Grupa Schwarz w porozumieniu z firmą Green Cycle zamierza ustalić i trzymać się globalnych eko-standardów.

Kupiłeś Volkswagena z nieprawidłową emisją spalin? Możesz liczyć na zwrot części kosztów!

Audi a „dieselgate”

Skąd więc pomysł na – bądź co bądź – najmniej ekologiczne rozwiązania w zakresie eksploatacji floty? Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu, w aferę „dieselgate”, która polegała na tuszowaniu przez koncerny motorowe wysokich emisji spalin przez silniki diesla, zamieszany był także koncern Audi. Być może stąd również decyzja grupy Schwarz o zmianie dealera na BMW.
Z ustaleń wynika, że Lidl będzie sprzedawać samochody tylko na terenie Niemiec. Nic nie wskazuje na to, by polska kadra managerska Lidla miała użytkować nową flotę BMW.

82 odpowiedzi na “Lidl będzie sprzedawać samochody”

  1. Z ciekawości – taki LIDL dostaje 50% upustu, a ile Kowalski by dostał w procentach od nowej 5? dostanie z 10?

    • Jak Kowalski kupi 5 tysięcy samochodów z serwisem i obieca że za 5 lat kupi kolejne kilka tysięcy to pewnie też 50% upustu dostanie ;)
      A na serio to nie przesadzajmy – sam jestem przeciwnikiem wielkich korporacji – ale to normalne że przy dużych zakupach są obniżki. Nie mylmy skutku z przyczyną.

      • Nie zrozumieliśmy się. Doskonale rozumiem o co chodzi z upustem. To pytanie z ciekawości, pytam ile teoretycznie można liczyć upustu od katalogu gdy jest się zwykłym Kowalskim, który przychodzi, konfiguruje 5 i zaczyna się targować.

  2. Jeśli salony samochodowe by były zwolnione z handlu w niedzielę to założę się,że Lidle i u nas by te samochody sprzedawały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *