Lidl jest już gotowy na Black Friday. Czarny Piątek przyniesie promocje na ręczniki, wiertarki, dużo elektroniki i FIFA 18

Zakupy dołącz do dyskusji (20) 17.11.2017
Lidl jest już gotowy na Black Friday. Czarny Piątek przyniesie promocje na ręczniki, wiertarki, dużo elektroniki i FIFA 18

Udostępnij

Maja Werner

Lidl przygotowuje się do czarnego piątku. Również dyskonty obecne na polskim rynku starają się wziąć udział w modzie na wielkie wyprzedaże w Black Friday, która przywędrowała do nas z zachodu. 

Swoją ofertę przedstawił już Lidl, który aktywnie będzie się starał w piątek przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. Tak naprawdę możemy mówić o czarnym weekendzie, ponieważ niektóre produkty będą dostępne dopiero od soboty 25.11 – chodzi tu o zestaw do sprzątania Vileda oraz wiertarkę udarową Parkside.

Czarny Piątek – Black Friday w Lidlu

Cała reszta towarów na sklepowe półki w Lidlach trafi już w piątek 24.11. Ale i tutaj nie można powiedzieć, że trafi na półki „w całym kraju”, ponieważ spora część asortymentu Black Friday w Lidlu będzie ograniczona regionalnie – między innymi kołdra pikowana Meradiso czy gra FIFA 18, która prawdopodobnie będzie jedną z najgorętszych atrakcji dla osób chcących skorzystać z czarnopiątkowych wyprzedaży. Pełna lista towarów, które trafią na wyprzedaże jest dostępna na stronie Lidla. Znajdziemy tam też „gwiazdki” wskazujące na to, które produkty mogą nie być dostępne w naszej okolicy. Niestety – będziemy musieli wybrać się do dyskontu osobiście i przekonać się na własne oczy.

Promocje w Lidlu na Black Friday

Graczy zapewne najbardziej zainteresuje spora przecena gry FIFA 18. Do 168 złotych spadnie jej cena w wersji na PC, PS3 i X360. Nieznacznie droższe będą też edycje na popularne konsole. Posiadacze Xbox One i PlayStation 4 będą mogli kupić na Black Friday w Lidlu FIFĘ 18 w cenie 195 złotych. Promocja to też gratka dla majsterkowiczów – wyrzynarka Parkside za 69 złotych, stołowa piła tarczowa Parkside za 399 złotych czy wiertarka udarowa Parkside za 59 złotych powinny zainteresować każdego „pana domu”. Dla fanów gadżetów przewidziano m.in. tani głośnik Bluetooth, a dla głodomorów – frytkownicę.

Z mniej metalowych, ale również praktycznych propozycji, na Czarny Piątek Lidl przygotował m.in. bardzo atrakcyjny wizualnie koc za 79 złotych, kilka ręczników czy matę do masażu.

O co chodzi w Black Friday?

Black Friday to ostateczny tryumf amerykańskiego kapitalizmu. Pierwszy piątek następujący po Święcie Dziękczynienia jest tam od lat dniem wielkich wyprzedaży przeprowadzanych na masową skalę – sklepy otwarte są nawet po godzinach, ceny lecą w dół, a przedsiębiorcy mogą się doliczyć rekordowych zarobków. Wszystko to w celu zrobienia zapasów na Święta Bożego Narodzenia. Wraz z rozwojem internetu amerykańska kultura trochę nas anektuje i tak oto Czarny Piątek trafił też do polskich sklepów.

Polecamy uwadze również nasz artykuł odnośnie prawnych aspektów dokonywania zwrotów i reklamacji w odniesieniu do towarów zakupionych w ramach Black Friday.