Początek lipca, a to oznacza, że mogłeś stracić promocyjne oprocentowanie na koncie lub lokacie. Na szczęście Raiffeisen Digital Bank AG ma coś mocnego

Finanse Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Początek lipca, a to oznacza, że mogłeś stracić promocyjne oprocentowanie na koncie lub lokacie. Na szczęście Raiffeisen Digital Bank AG ma coś mocnego

Naprawdę rzadko się w dzisiejszych czasach zdarza, by lokata bankowa była nie tylko opłacalna, ale także dostępna dla wszystkich klientów danego banku na równych zasadach i skonstruowana w sposób prosty oraz uczciwy. Lokata Dla Ciebie oferowana przez Raiffeisen Digital Bank AG ma wszystkie te zalety. Co ważne: oferuje lepsze oprocentowanie od aktualnych obligacji skarbowych. Możemy ją założyć za pomocą kilku kliknięć w dedykowanej aplikacji.

Raiffeisen Digital Bank AG udowadnia, jak dobrym pomysłem może być w dzisiejszych czasach oszczędzanie na lokacie

Zmiany w sytuacji gospodarczej naszego kraju wymuszają także korektę w dotychczasowych sposobach na oszczędzanie. Gdy mieliśmy do czynienia z inflacją zbliżającą się do poziomu 20 proc., najlepszym sposobem na uratowanie naszych pieniędzy przed stopniową utratą wartości były bezsprzecznie obligacje indeksowane Skarbu Państwa. Teraz wskaźnik ten spada i powoli zmierza w kierunku celu inflacyjnego NBP wynoszącego niezmiennie 2,5 proc. Osiągniemy go zapewne dopiero za jakiś czas. Trzeba jednak podkreślić, że już teraz lokaty bankowe znowu przynoszą zysk.

Siłą rzeczy nie każdy bank oferuje swoim klientom takie same warunki. Niektóre lokaty opłacają się bardziej, inne mniej. Część z nich jest skierowana wyłącznie do nowych klientów danego banku. Inne zawierają jakieś kłopotliwe ograniczenia albo wymagają od inwestora comiesięcznych wpłat. Wspominam o tym dlatego, że Lokata Dla Ciebie oferowana przez Raiffeisen Digital Bank AG jest prawdziwym fenomenem na rynku. Nie posiada bowiem żadnego z tych mankamentów.

Prawdę mówiąc, jest wręcz przeciwnie: Lokata Dla Ciebie zawiera wszystko to, czego klient banku mógłby oczekiwać od lokaty. Zacznijmy od kwestii absolutnie kluczowej, a więc od oprocentowania. Raiffeisen Digital Bank AG oferuje nam trzy możliwości:

  • Lokata online na 3 miesiące – oprocentowanie 6,1% w skali roku
  • Lokata online na 6 miesięcy – oprocentowanie 6,5% w skali roku
  • Lokata online na 12 miesięcy – oprocentowanie 6,1% w skali roku

Warto wspomnieć, że Lokata Dla Ciebie bije na głowę najlepszy aktualny punkt odniesienia. Dostępne w czerwcu roczne obligacje stałoprocentowe mogą nam zaoferować nominalnie 5,95 proc. w skali roku, ale tylko przez pierwszy miesiąc. Przez pozostałych jedenaście obowiązuje stopa referencyjna NBP, która wynosi 5,75 proc. Obligacje trzymiesięczne to oprocentowanie 3 proc., półrocznych nie ma obecnie w ofercie Ministerstwa Finansów.

Ktoś mógłby stwierdzić, że oprocentowanie lokaty to nie wszystko, bo liczy się całość warunków oferowanych przez bank. Jak najbardziej zgadzam się z tym tokiem rozumowania. Na szczęście także pod tym względem Lokata Dla Ciebie wybija się spośród innych dostępnych na rynku instrumentów.

Tutaj znajduje się oferta z lokatą [KLIK]

Lokata Dla Ciebie jest dostępna wyłącznie w aplikacji Raiffeisen Digital Bank AG

Z oferty mogą na równych zasadach skorzystać zarówno aktualni, jak i nowi klienci Raiffeisen Digital Banku AG. Mogą otworzyć jedną lokatę terminową online, mogą również zdecydować się na kilka naraz. Minimalna wpłata wynosi 100 zł, a maksymalna 200 000 zł. Suma wpłat na wszystkich założonych przez jednego klienta lokatach musi się zmieścić w kwocie 1 000 000 zł.

Co takiego kryje się pod pojęciem „lokata online”? To bardzo proste: Lokata Dla Ciebie jest dostępna wyłącznie w dedykowanej i całkowicie bezpłatnej aplikacji bankowej Raiffeisen Digital Bank AG. Możemy ją bez trudu pobrać na naszego smartfona ze strony internetowej banku. Jest także dostępna w Google Play oraz w App Store.

Siłą rzeczy, Lokata Dla Ciebie jest dostępna dla klientów Raiffeisen Digital Bank AG. Tym samym warunkiem koniecznym jest posiadanie w nim konta osobistego. Co w sytuacji, gdy takowego nie mamy? Nic nie szkodzi, bo możemy je błyskawicznie założyć za pomocą aplikacji.

Raiffeisen Digital Bank AG sama w sobie stanowi wygodne narzędzie nowoczesnej bankowości internetowej. Umożliwia nie tylko utworzenie rachunku bankowego czy założenie Lokaty Dla Ciebie. W grę wchodzi także dostęp do usług bankowych, w tym także złożenie wniosku o pożyczkę gotówkową czy konsolidację już zaciągniętych zobowiązań.

Na koniec należy wspomnieć, że Lokata Dla Ciebie cechuje się mechanizmem automatycznego odnawiania, ale bank sam będzie pamiętał, by przypomnieć nam o jej końcu na 3 dni przed jej końcem wraz z informacją o aktualnie oferowanych warunkach. W dniu wygaśnięcia zostaje ona przedłużona na ten sam okres z obowiązującą wówczas stopą procentową. Jeżeli okaże się, że oprocentowanie nam nie będzie odpowiadało, to oczywiście taką odnowioną lokatę można zamknąć (kontaktując się za obsługą za pośrednictwem czatu lub e-maila) od razu po odnowieniu. Odsetki z poprzedniej, zakończonej transzy lokaty nam wtedy naturalnie nie przepadną.

Artykuł zawierał lokowanie Raiffeisen Digital Bank AG