Lotos nie chce być gorszy od Orlenu i również mocno obniża ceny paliw. Jest tylko jeden problem

Codzienne Moto Dołącz do dyskusji
Lotos nie chce być gorszy od Orlenu i również mocno obniża ceny paliw. Jest tylko jeden problem

Promocja na paliwo na Orlenie wzbudziła wiele emocji – zwłaszcza, że z rabatu mogą skorzystać jedynie osoby posiadające aplikację Vitay, a ponadto tankowanie po promocyjnej cenie jest obwarowane dodatkowymi ograniczeniami. Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że teraz to Lotos obniża ceny paliw na wakacje. Zła – że trzeba spełniać pewne warunki, by skorzystać z promocji. 

Lotos obniża ceny paliw na wakacje

Orlen zapowiedział wakacyjną promocję na paliwo już jakiś czas temu i spełnił swoją obietnicę – kierowcy od poniedziałku 27 czerwca mogą zatankować taniej nawet o 30 groszy za litr. Problem polega jednak na tym, że po pierwsze – należy mieć aplikację Vitay, po drugie – możliwe są maksymalnie trzy tankowania po 50 litrów. To z kolei rodzi liczne problemy i sprawia, że wielu kierowców nie może w pełni skorzystać z promocji (chyba, że zatankują „na słupa”).

Teoretycznie zatem kierowców powinien ucieszyć fakt, że również i Lotos obniża ceny paliw na wakacje – promocja ma ruszyć już 1 lipca i mieć zasięg ogólnopolski. Problem polega jednak na tym, że… promocja działa właściwie na takich samych zasadach co na Orlenie.

Po pierwsze – obniżka również wynosi 30 groszy na litrze. To oczywiście dobra informacja, natomiast – podobnie jak na Orlenie – będzie obowiązywać miesięczny limit tankowania w promocyjnej cenie. Kierowcy będą mogli zatankować maksymalnie 150 litrów paliwa, a akcja obejmuje maksymalnie trzy tankowania w miesiącu (nie więcej niż 50 litrów każde). Dokładnie te same zasady obowiązują na Orlenie.

Może zatem chociaż nie trzeba mieć aplikacji, by skorzystać z promocji? Niestety, w tej kwestii kierowców również może czekać rozczarowanie. Aby zatankować taniej, trzeba być aktywnym uczestnikiem programu Navigator, czyli mieć zarejestrowaną fizyczną lub wirtualną kartę Navigator oraz zaakceptować aktualny regulamin programu. Dzięki temu na koncie w aplikacji (lub na stronie programu) użytkownikowi zostaną udostępnione specjalne kupony rabatowe. Każdy kupon będzie ważny do końca miesiąca. W każdym miesiącu obowiązywania promocji klient otrzyma trzy takie kupony.

Jak z nich skorzystać? Przy transakcji klient powinien przedstawić kasjerowi aktywną kartę Navigator i kupon elektroniczny, który wyświetli się po zalogowaniu do konta w aplikacji Navigator lub na stronie programu (lotosnavigator.pl).

Promocje Orlenu i Lotosu mogą wymusić obniżki również na innych stacjach

Niestety – kto chciał po prostu zatankować taniej, bez posiadania aplikacji, na razie musi poczekać. Niewykluczone jednak, że skoro i Lotos obniża ceny paliw na wakacje, również i inne stacje zdecydują się na podobny ruch. Gorzej, jeśli wszystkie sieci uznają, że przymuszanie klientów do programów lojalnościowych to najlepsza możliwa opcja.