Lumpeks w ekskluzywnej rezydencji w Warszawie?

Państwo dołącz do dyskusji (2) 09.10.2015
Lumpeks w ekskluzywnej rezydencji w Warszawie?

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Lumpeks w ekskluzywnej rezydencji w Warszawie zemstą przedsiębiorcy na wspólnocie mieszkaniowej?

W wielu budynkach składających się z mieszkań, apartamentów i miejsc na lokale użytkowe o wszelkich działaniach decydują wspólnoty mieszkaniowe. Niedawno media opisały ciekawą sytuację, którą sprowokowała wspólnota mieszkaniowa, przez co pewien przedsiębiorca „otworzył” lumpeks w ekskluzywnej rezydencji w Warszawie.

Z tego, co można wywnioskować z doniesień prasowych, w ekskluzywnej Rezydencji Foksal w Warszawie przy ulicy Kopernika 5 pewien przedsiębiorca chciał urządzić lokal gastronomiczny na poziomie prestiżu całego budynku i znajdujących się w nim apartamentów. Nie mogło tam być żadnej restauracji, gdyż nie było tam warunków do instalacji specjalistycznej wentylacji potrzebnej w kuchni.

Z doniesień wynika, że wspólnota mieszkaniowa, po przeanalizowaniu planu, jaki na zagospodarowanie lokalu miał przedsiębiorca stwierdziła, iż taka działalność nie licuje z prestiżem tegoż budynku. Przedsiębiorca nie mogąc zrealizować swojego planu, postanowił zagrać na nosie wspólnocie i mieszkańcom apartamentowca i okleił wszystkie szyby lokalu reklamą, z której wynika, że w tym miejscu powstaje lumpeks, skup odzieży, dezynsekcja ubrań i koców (usuwanie robaków z tychże), a także punkt sprzedaży perfum na… litry. W reklamie umyślnie popełniono kilka błędów w zapisie niektórych wyrazów.

Jeśli nie była to zorganizowana akcja jakiejś grupy kawalarzy – wandali, którym zależało na rozgłosie, może to oznaczać, że szykuje się batalia pomiędzy przedsiębiorcą a wspólnotą mieszkaniową.

Masz problemy lub wątpliwości związane z bezprawnym działaniem przedsiębiorców wynajmujących bądź dzierżawiących lokale lub blokadą możliwości działania przez zarządców budynków i lokali i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com