Jeśli robiłeś zakupy w Biedronce, to teraz dopiero będą czary, bo może należeć ci się od niej 150 zł

Codzienne Dobre wiadomości Zakupy Dołącz do dyskusji
Jeśli robiłeś zakupy w Biedronce, to teraz dopiero będą czary, bo może należeć ci się od niej 150 zł

Odczucia klientów, że sieć sklepów Biedronka nie do końca jest z nimi szczera właśnie się potwierdziły. Prezes UOKiK wydał decyzję nakazującą zrealizowanie obiecanego klientom benefitu. Spore grono klientów może zyskać 150 zł na dowolne zakupy. Komu przysługują te środki i jak z nich skorzystać?

Promocja z gwiazdką wprowadzała klientów w błąd

W grudniu 2022 roku sieć sklepów Biedronka oferowała swoim klientom akcje promocyjną. W ramach akcji „Magia Rabatów – Zabawki i Książki – Voucher od 01.12.2022 r. do 03.12.2022 r” kupujący mieli otrzymać zwrot połowy kwoty wydanej na zakup produktu z kategorii książki i zabawki. Zwrot miał być wydrukowany w formie vouchera na kolejne zakupy. Problem polega na tym, że kolejne zakupy były ograniczone gwiazdką. O tym bowiem, że voucher obejmuje tylko konkretne produkty, które klient może zakupić, Biedronka już nie informowała tak chętnie jak o samej magii.

Skargi do UOKiK przyniosły oczekiwany skutek

Klienci rozczarowani faktem, że nie mogą zapłacić voucherem za swoje zakupy, złożyli skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W wyniku przeprowadzonego postępowania, 8 kwietnia 2024 roku Prezes UOKiK wydał decyzję. Zobowiązał w niej Jeronimo Martins Polska do udostępnienia uczestnikom promocji środków w wysokości 150 zł na zakupy w swoim sklepie. Nie wszyscy jednak będą mogli z nich skorzystać.

W ramach zobowiązania do zmiany praktyk Jeronimo Martins Polska dostarczy nowe vouchery dla poszkodowanych klientów o wartości 150 złotych. Zachęcam wszystkich, którzy wzięli udział w akcji promocyjnej „Magia rabatów”, do skorzystania z rozwiązań wynikających z wydanej decyzji. Mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny

Jakie warunki musimy spełnić, aby otrzymać nowy voucher?

Zgodnie z decyzją, pierwszym warunkiem jest zatem posiadanie vouchera, którego nie wykorzystaliśmy. Voucher musiał zostać nam przyznany w wyniku dokonania zakupów dniach 1-3 grudnia 2022 roku. Po drugie, musimy nadal należeć do programu lojalnościowego Biedronki. Jeśli spełniamy te warunki otrzymamy rekompensatę. Zgodnie z komunikatem na stronie UOKiK nowy voucher powinniśmy otrzymać automatycznie. Środki mają zasilić naszą kartę Biedronka w ciągu 14 dni od uprawomocnienia się decyzji. Możemy je wykorzystać prawie na wszystkie produkty w sklepie. Voucher nie obejmie jedynie alkoholu, wyrobów tytoniowych, preparatów początkowego żywienia niemowląt oraz wszelkich usług czy doładowań, w tym doładowań telefonów i kart podarunkowych. Mamy na to rok czasu.